Claire Redfield

Claire Redfield

Urodzony: 1979 rok
Wzrost: 169 cm
Waga: 52,4 kg
Grupa krwi: 0
Zawód: agentka TerraSave
Brat: Chris

Po incydencie z dnia 24 lipca 1998 roku Claire straciła kontakt ze swoim bratem Chris'em Redfield'em. W związku z tym postanawia przyjechać do Raccoon City, aby sprawdzić co się z nim dzieje. Po przybyciu do miasta, okazuje się, że całe Raccoon City jest pełne zombie. Udaje jej się uniknąć śmierci dzięki Leon'owi S. Kennedy'emu, z którym później próbuje wydostać się z miasta i odnaleźć swojego brata. W bazie RPD STARS Claire znajduje dziennik brata, z którego dowiaduje się o jego wyjeździe do Europy. Teraz tylko musi wydostać się z miasta, które zostało objęte kwarantanną.

Claire i Leon postanawiają uciec z miasta ratując ocalonych. Claire spotyka Sherry Birkin, córkę naukowca Umbrelli William'a Birkin'a, z którą będzie chodzić kanałami pod miastem. W pewnym momencie Sherry jej zginie; znajdzie ją potem jej ojciec i poda jej wirusa G-Embryo. Od matki Sherry, Annette, Claire dowiaduje się co się wydarzyło w mieście. Annette powierza także Claire opiekę nad swoją córką oraz wyjawia jej instrukcje dotyczące szczepionki DEVIL vaccine. Po długich poszukiwaniach Claire ponownie odnajduje Sherry, jednakże już zainfekowaną, i pomaga jej w ucieczce z miasta metrem prowadzącym z laboratoriów Umbrelli. W trakcie ucieczki z miasta pociągiem Claire aplikuje szczepionkę nieprzytomnej Sherry.

Claire postanawia wyjechać do Europy w poszukiwaniu swojego brata; udaje się więc do Francji, do Paryża, gdzie 17 grudnia udaje jej się dowiedzieć o innych laboratoriach Umbrelli. Niedługo później zostaje złapana przez siły bezpieczeństwa Umbrelli i uwięziona w więzieniu na wyspie Rockford Island przez Rodrigo Juan Raval'a. Niedługo po jej przybyciu do tego więzienia wyspa zostaje zaatakowana przez siły Albert'a Wesker'a. Ranny Rodrigo uwalnia Claire. W czasie ucieczki spotyka ona innego więźnia Steve'a Burnside'a, który początkowo odmawia jej pomocy, jednak potem razem uciekają z wyspy. Claire udaje się wysłać e-mail do Leona Kennedy'ego, w którym informuje go o miejscu swojego pobytu i prosi o poinformowanie o tym jej brata. Claire i Steve uciekają samolotem z wyspy, jednakże autopilot zostaje ustawiony przez Alfred'a Ashford'a na bazę Umbrelli na Antarktydzie.

Z bazy na Antarktydzie Claire i Steve próbują uciec na skuterach, ale w ich planach przeszkadza im obudzona z 15-letniego snu kriogenicznego Alexia Ashford. Claire zostaje uwięziona w kokonie, z którego ratuje ją jej brat Chris. Następnie oboje próbują odnaleźć Steve'a. Gdy go Claire znajduje, okazuje się, że został on zarażony przez Alexię wirusem T-Veronica. Dochodzi do walki między nimi, jednakże Steve nie jest w stanie zabić ostatecznie Claire. Atakuje on Alexię i wyniku śmiertelnego ciosu umiera, wyznając Claire miłość.

Ostatecznie Chris pokonuje Alexię i Wesker'a, a następnie oboje uciekają z bazy.

Po powrocie do domu, Claire przyłącza się do organizacji TerraSave. 23 października 2005 roku odwiedza ona miasto Harvardville, gdzie przeżywa kolejny koszmar z zombie na lotnisku Harvardville Airport. Wraz z Leon'em S. Kennedy i kilkoma ocalonymi udaje się im się uciec z lotniska. Przy pomocy Frederic'a Downing'a Claire odwiedza WilPharma's Harvardville Research Facility, gdzie odkrywa, że są oni w posiadaniu wirusa G-virus. W wyniku wybuchu w laboratoriach Claire zostaje ranna, jednak nadal postanawia pomóc Leonowi w walce z Curtis'em Miller'em. Frederic Downing zostaje aresztowany, a rozprzestrzenienie się wirusa uniemożliwione.Pojawia się:
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408