Steve Burnside

Steve Burnside

Urodzony: 1981 rok
Zmarł: 28 grudnia 1998 roku
Wzrost: 173 cm
Waga: 67,5 kg
Grupa krwi: AB
Zawód:

Młody, arogancki i zuchwały Steve Burnside był synem jednego z naukowców Umbrelli, który zdradził firmę i sprzedał swoje badania. Został on zdemaskowany przez wewnętrzną służbę i został uwięziony wraz z ojciem na wyspie Rockford Island; matka Steve'a została przez nich zabita.

27 grudnia 1998 roku Steve'owi udaje się uciec z więzienia korzystając z zamieszania jakie wywołał atak Albert'a Wesker'a na wyspę. W czasie ucieczki spotyka Claire Redfield, która także była więźniem na wyspie. Pomimo początkowej niechęci do spotkanej dziewczyny, powoli zawiązuje się między nimi silne partnerstwo, a nawet Steve się w niej zakochuje.

W czasie ich ucieczki Steve musi zmierzyć się z własnym ojcem, który został zarażony wirusem, aby ochronić siebie i Claire.

Parze udaje się w końcu uciec samolotem, jednakże ich plany krzyżuje Alfred Ashford, który ustawia automatycznego pilota na bazę Umbrelli na Antarktydzie, gdzie w końcu lądują. Udaje im się wydostać z kompleksu, jednakże zostają oni zaatakowani przez Nosferatu, czyli zmutowaną formę ojca Alfreda i Alexi - Alexandra Ashford'a. Po jego pokonaniu z 15-letniego snu budzi się Alexia Ashford, której udaje się rozdzielić parę. Steve zostaje przez nią zarażony wirusem T-Veronica i został skazany na taki sam los, jak Alexander. Claire usiłuje go ratować, jednakże jego organizm mutuje, stając się ogromnym stowrzeniem. Jego miłość do Claire powstrzymuje go przed zadaniem jej ostatecznego ciosu, w zamian za to atakuje Alexię. Zostaje przez nią śmiertlenie ugodzony. Na łożu śmierci wyznaje Claire miłość.

Ciało Steve'a zostaje potem zabrane przez Wesker'a, stając się jedynym źródłem pozyskania wirusa T-Veronica.Pojawia się:

Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408