Alfred Ashford

Alfred Ashford

Urodzony: 1971 rok
Zmarł: 27 grudnia 1998 roku
Wzrost: 176 cm
Waga: 61,8 kg
Grupa krwi:
Zawód: arystokrata
Ojciec: Alexander
Siostra: Alexia

Alfred był pierwszym z bliźniaków, drugim była jego siostra Alexia. Posiadał inteligencję niewiele ponad przeciętną. Wychował się w Umbrella South Pole Base wraz ze swoją siostrą.

30 stycznia 1983 roku Alfred próbował znaleźć "zakazany pokój" w dość dużej rezydencji przy Bazie, w której mieszkali. Chciał przywłaszczyć sobie trzy rodzinne klejnoty - jeden należał do niego, a pozostałe dwa do jego siostry Alexia i jego ojca Alexandra. 17 lutego udaje mu się pozyskać klejnoty i otworzyć przejście do tajnych laboratoriów, gdzie odkrywa prawdę o swoich i jego siostry narodzinach. 3 marca tegoż roku, w czasie badań nad wirusem "T-Veronica", Alexia wstrzykuje go ojcu, który staje się pierwszym obiektem badań nad tym wirusem. 22 kwietnia Alexia ogłasza, że zamierza sobie wstrzykąć wirusa i zapaść w sen kriogeniczny, aby wirus miał czas na połączenie się z jej organizmem. Dla Alfreda jest to druzgocąca wiadomość, jednakże postanawia, że będzie jej strzegł za wszelką cenę.

Alexander staje się potworem, którego Alfred zamyka w podziemiach.

W 1993 roku Alfred kończy studia na uniwersytecie w Anglii i stara się zabezpieczyć interesy korporacji Umbrelli, dzięki której te studia ukończył. Zostaje mianowany dyrektorem bazy South Pole Base i staje się jednym z rządzących firmą.

W dniu 8 grudnia 1993 roku zakończono budowę wojskowego ośrodka szkoleniowego na wyspie Rockford Island, gdzie mieli być szkoleni agenci "U.S.S." (Umbrella Security Service) i "B.O.W. Countermeasure Force". W 1994 roku nakazał zbudowanie kompleksu więziennego na wyspie, jak i także rezydencji rodziny Ashford.

Czerpał rozkosz w torturowaniu więźniów.

W 1998 roku Alfred uwięził swoją sekretarkę, po tym, jak ona twierdziła, że widziała Alexię. W tym czasie wykorzystal także więźniów do zbudowania mostu łączącego jego prywatną rezydencję z jego biurem.

27 grudnia 1998 roku Rockford Island została zaatakowana przez Special Forces, grupę dowodzoną przez Albert'a Wesker'a, który wątpił w jego siły przywódcze. Jednakże sam Alfred winę za atak przypisuje Claire Redfield, którą pojmał jako szpiega. Claire wraz z Steve'em Burnside'em atakuje go w jego rezydencji. Odnosi on wtedy niewielkie obrażenia. Ustawia on automatycznego pilota w samolocie na kierunek do bazy Antarctic Base, gdzie ostatecznie zabija Steve'a Burnside'a. Wtedy także z 15-letniego snu budzi się Alexia, którą to odkrywa brat Claire Chris Redfield.Pojawia się:
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408