Alexia Ashford

Alexia Ashford

Urodzony: 1971 rok
Zmarł: 28 grudnia 1998 roku
Wzrost: 175 cm
Waga: 54,3 kg
Grupa krwi:
Zawód: naukowiec
Ojciec: Alexander
Brat: Alfred

Urodziła się jako druga z pary bliźniaków; jej brat Alfred. Odznaczała się nadwyraz wielkim poziomem inteligencji. Swoje dzieciństwo spędziła w laboratoriach bazy South Pole Base wraz ze swoim bratem. Została zatrudniona przez Umbrella Corporation jako kierownik badań laboratorium w Niemczech w wieku 9 lat.

W dniu 27 lipca 1981 roku Alexia uzyskała dyplom ukończenia studiów i ponownie została przyjęta przez Umbrella Corporation, która zaproponowała jej pozycję kierownika laboratorium Umbrella South Pole Base, gdzie je ojciec był dyrektorem. Po przyjęciu tej propozycji, Alexia rozpoczęła badania nad nowym rodzajemi wirusa T-virus, a także przeprowadzania badań nad innym wirusem. W trakcie swoich badań odkryła pochodzenie wirusa od jego pradawnego szczepu. Podczas doświadczeń Alexia kreuje nową mutację, z której wychodzi dziwna roślina nazwana "Alexia Pod".

Na początku 1983 roku badania Alexy osiągnęły kolejny etap, gdyż odkryła sekret jej urodzin (jej matka została wynajęta, aby urodzić dzieci, którym specjalnie przekazano niektóre cechy). W związku z tym 3 marca Alexia pierwszy swój test z wirusem T-Veronica przeprowadza na swoim ojcu Alexandrze, który jednak spowodował utratę przez niego większości komórek mózgowych i dokonał drastycznych zmian jego ciała. Eksperyment zakończył się niepowodzeniem, i rodzeństwo zamknęło swojego ojca w podziemiach rezydencji.

Alexia odkryła, że sposobem nad zapanowaniem nad wirusem jest wydłużenie czasu jego wylęgania. W związku z tym postanawia przeprowadzić eksperyment na sobie podając wirusa i zapadając w sen kriogeniczny na 15 lat. Pieczę nad jej kapsułą powierza swojemu bratu Alfredowi.

Alexia budzi się ze snu po 15 latach, tuż przed śmiercią swojego brata bliźniaka. Wirus T-Veronica doskonale połączył się w ciele z jej własnym DNA. W związku z możliwościami, jakie dawał jej wirus, Alexia swoimi mackami była w stanie kontrolować całe laboratorium.

W grudniu 1998 roku atakuje ona Claire Redfield i Steve'a Burnside'a, aby zapobiec ich ucieczce. Aplikuje ona także wirusa Steve'owi Burnside. Claire zostaje uratowana przez swojego brata Chris'a Redfield'a, natomiast Steve przemienia się w potwora. Niedługo później Alexia zmierza się z Albert'em Wesker'em, który usiłuje pobrać próbkę z jej ciała. Alexia przechodzi mutację i zostaje zaatakowana przez Wesker'a, jednakże do walki przyłącza się także Chris. Śmiertelny cios zadaje jej własny ojciec Alexander Ashfield. Jej ciało zmumifikowane znajduje się w rezydencji Ashford w Anglii.Pojawia się:


Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408