Albert Wesker

Albert Wesker

Urodzony: styczeń-marzec 1960 roku
Wzrost: 190 cm
Waga: 90 kg
Grupa krwi: 0
Zawód: bio-terrorysta

Albert Wesker był najbardziej obiecującym tematem projektu Wesker Project. Był jednym z 13 dzieci wybranych przez Ozwell'a E. Spencer'a do projektu stworzenia wyższej rasy ludzi. W związku z tym otrzymał on najlepszą z możliwych edukację, a następnie przeszedł przeszkolenie w Umbrella Research Center. Już jako nastolatek zaczął nosić okulary przeciwsłoneczne, które miały maskować jego uczucia i emocje.

W 1977 roku, w czasie studiów w Umbrella Research Center, poznaje William'a Birkin'a, z którym się zaprzyjaźnia. Obaj przykuwają uwagę James'a Marcus'a, który bierze ich pod swoje skrzydła. Wesker nie otrzymał dyplomu z bioinżynierii i zostaje przeszkolenie jako potencjał wykonawczy Umbrelli. W 1978 roku James Marcus tworzy wirusa T-virus. W międzyczasie Spencer używa ich obu, Birkin'a i Wesker'a, jako szpiegów, którzy mają na celu wykradnięcie nowo powstałego wirusa. W tym też roku Umbrella Research Center zostaje zamknięty, a Birkin i Wesker zostają awansowani na szefów naukowców w Arklay Laboratory, gdzie kontynuują badania nad T-virus. James Marcus sam już prowadzi dalej swoje badania w opuszczonym ośrodku.

W 1988 roku Birkin i Wesker dostali rozkaz zabicia James'a Marcus'a, a także zabrania jego wyników badań nad wirusem. Ich wspólne badania nad wirusem nie przynoszą znaczących efektów. W związku z tym Wesker postanawia wdrożyć do badań projekt Nemesis Project poprzez dodanie pasożyta otrzymanego z francuskich laboratoriów do ciała Lisa Trevor. W ten sposób udaje im się uzyskać nową odmianę wirusa G-wirus. W tym też okresie Wesker zastanawia się nad prawdziwymi motywami postępowania Spencer'a.

Albert Wesker W 1991 roku Wesker zostaje przeniesiony do chronionego tajemnicą Intelligence Department, gdzie wykorzystuje swoją pozycję do zbierania informacji na temat Spencer'a. Niedługo później Wesker wstępuje do Special Forces of the Raccoon City S.T.A.R.S. w 1996 roku. Po utworzeniu jednostki Wesker staje się kapitanem drużyny Alpha, a dzięki rekomendacji Umbrelli stał się szefem całej jednostki.

W 1998 roku centrala Umbrelli Umbrella Headquarters wydaje plan Reclamation Project, mający na celu odzyskanie opuszczonego Umbrella Research Center. W tym czasie z opuszczonego centrum badawczego uwolniło się BOW, a także nowy stwór zwany "Mimicry Marcus", a wysłana tam ekipa została przez zarażonych zgładzona.

23 lipca 1998 roku Wesker wraz z drużyną Alpha STARS przybywa do laboratoriów w Arklay Mountains, gdzie pozyskuje kolejne dane dotyczące przeprowadzanych tam badań. Odkrywa on, że do wypuszczenia wirusa doszło w kilku różnych miejscach: Arklay Laboratory, Ecliptic Express, Research Center, Underground Laboratory oraz obok fabryki Arklay Treatment Plant. W związku z tym sprowadza do gór drużynę Bravo Team STARS, aby zniszczyć Research Center bez zgody Umbrelli. Poczyniania przeżyłych członków jednostki STARS Wesker obserwuje na monitorach, prowadząc w ten sposób badania nad działaniami jednostki w starciach z BOW.

23 września 1998 roku dochodzi do kolejnego uwolnienia wirusa. Wesker wysyła Adę Wong, aby przechwyciła próbkę wirusa G-virus. Próbkę udaje się uzyskać Hunk'owi. W tym okresie Wesker obejmuje stanowisko szefa H.C.F. ("Hive/Host Capture Force"), specjalnie powołanej jednostki The 3rd Organization. Wysłał on swojego szpiega na wyspę Rockford Island, który miał ożywić najprawdopodobniej martwą Alexia Ashford.

27 grudnia 1998 roku Wesker przeprowadza atak lotniczy na wyspę, pozostawiając eksperyment T-virus swojej własnej historii. Alexia Ashford zostaje całkowicie zniszczona przez Claire i Chris Redfield'a. Jednakże udaje mu się pobrać próbkę wirusa z ciała Steve'a Burnside'a.

W 2001 roku Wesker zaangażował się w kontakty z Ameryką Południową, gdzie wirusa T-virus sprzedał baronowi narkotykowemu Javier'owi Hidalgo jako lek orzeźwiający. Wirusem zostaje także zarażona córka Jacier'a Manuel'a Hidalgo. Wesker doradza mu, aby przeszczepiał córce organy z innych dziewcząt w tym samym wieku.

W 2002 roku Wesker pojawia się w czasie katastrofy biologicznej w Amparo, gdzie obserwuje zniszczenie kompleksu V Complex. Niedługo po tym incydencie Jack Krauser oferuje swoje usługi Weskerowi i dołącza do organizacji The 3rd Organization.

W lutym 2003 roku, po doniesieniach o dziwnych morderstwach w Górach Kaukazu, Wesker przeprowadza śledztwo, w wyniku którego tajne laboratoria Umbrelli Umbrella Caucasus Laboratory zostają odkryte, a przez to także plany odrodzenia organizacji. Wesker dowiaduje się, gdzie Ozwell E. Spencer przebywa. Wesker wykorzystuje dostęp do danych Umbrellii z całego świata, które pozwalają mu przejąć kontrolę nad The 3rd Organization. Jego celem było odnowienie Umbrellii i uczynienie jej nowym światowym liderem oferującym "nowy ład", który został zaprojektowany przez Wesker'a.

W związku z tym Wesker zbliżył się do Excella Gionne, będącego oddziałem firmy Tricell. Przedstawił im ogromną ilość informacji dotyczących T-virus, T-Veronica oraz dotyczących technologii umożliwiających ich wykorzystanie. Dzięki tym informacjom Excell mógł zdobyć wyższą pozycję w firmie. Działalność Wesker'a była infiltrowana przez Adę Wong i firmy, na których zlecenie ona pracowała.

W 2004 roku Wesker zaangażował się w incydent w Europie, w Hiszpanii, dotyczący Las Plagas. W końcu udaje mu się uzyskać próbkę z ciała Jack'a Krauser'a, która stanowi poważny krok na przód w jego planach.

W 2006 roku Wesker, 1 sierpnia, udało mu się spotkać z Ozwell'em E. Spencer'em. Dowiaduje się wtedy o planie Wesker Plan, mającym na celu wyodrębnienie najlepszych jednostek. Wesker zabija Spencer'a. Niedługo potem dochodzi do spotkania z Chris'em Redfield'em i Jill Valentine. W wyniku walki Jill wraz z Weskerem spada w przepaść.

Teraz Wesker może wdrożyć swój plan Uroboros Plan. Z pomocą Tricell i Jill Valentine Wesker jest w stanie wychodować wirusa Uroboros virus i pochamować jego rozwój przy użyciu antyciał T-virusa na ciele Jill.

W 2009 roku Wesker jest gotowy na rozprzestrzenienie wirusa Uroboros na całym świecie. Jego plany zostały ograniczone przez Chris'a Redfield'a i Sheva Alomar do rozpowszechnienia go w okolicach wulkanu w Afryce.Pojawia się:
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408