Chris Redfield

Chris Redfield

Urodzony: 1973 rok
Wzrost: 185 cm
Waga: 98 kg
Grupa krwi: 0
Zawód: agent BSAA
Siostra: Claire

Chris Redfield służył w United States Air Force wraz z Barry'm Burton'em. Nabył tam umiejętności pilotarzu helikopterów, samolotów, a także odrzutowców, w tym V/TOL Harrier jet. Przeszedł także rygorystyczne szkolenie walki w ręcz i z nożem (CQC). W wyniku nieporozumień między nim a jego przełożonymi, Chris odchodzi z wojska na dogodnych warunkach w 1995 roku.

W 1996 roku Chris znajduje zatrudnienie w siłach specjalnych Special Forces w Raccoon City, które otrzymały nazwę S.T.A.R.S.. Chris szybko odnajduje się w nowej drużynie i staje się jej strzelcem numer jeden. Albert Wesker oddaje mu dowódctwo nad drużyną S.T.A.R.S Alpha Team. W czasie swojej służby w jednostce uczstniczy w turniejach strzeleckich, w których zdobywa wiele pierwszych nagród. W tym też czasie regularnie szkoli swoją siostę Claire Redfield.

Wiosną 1998 roku odkryto kilka dziwnych niewytłumaczalnych morderstw w okolicach gór Arklay Mountain. 23 lipca Raccoon City Police Department wysyła tam jednostkę STARS Bravo, w celu zbadania tych tajemniczych zbrodni. Następnego dnia, 24 lipca, wieczorem zostaje tam wysłana jednostka Alpha Team, gdyż stracono kontakt z piewszą jednostką. Krótko po przybyciu znajdują wrak śmigłowca Bravo Team, wraz z ciałem pilota Kevin'a Dooley'a. Niedługo później zespół został zaatakowany przez dzikie istoty zwane Cerberus. Udało im się uciec do znajdującej się niedaleko rezydencji - Arklay Research Facility. Stąd, Chris i Jill Valentine prowadzą oddzielne śledztwa w obiekcie. Wkrótce odkrywają jakie tajemnice kryje ten obiekt: T-virus, Umbrella Corporation i broń biologiczną Bio-Organic Weapons. Jednostka STARS zostaje zdradzona przez własnego kapitana Alberta Wesker'a. Użył on Chris'a i Jill do testowania w walce stworzonych w tych laboratoriów broni biologicznych; ostatnim z BOW był Tyrant (T-002 Type), który sfingował śmierć Wesker'a; jednakże oboje nie byli w stanie go pokonać. Ostatecznie im się to udaje na dachu rezydencji, gdzie Chris zostaje wyposażony w wyrzutnię rakiet Rocket Launcher przez pilota helikoptera Brad'a Vickers'a. Ostatecznie z całego tego incydentu udało się ocaleć tylko Chris'owi, Jill, Barry'emu i Rebecca Chambers.

Po tych wydarzeniach Chris usiłował doprowadzić do szeroko zakrojonego śledztwa przeciwko korporacji Umbrella. Jednak jego wysiłki poszły na marne z powodu braku dowodów oraz z powodu, że szef policji, Brian Irons, był opłacany przez Umbrellę. W związku z tym Chris odchodzi z STARS i postanawia kontynuować dochodzenie na własną rękę, przy pomocy przyjaciów Jill i Burry'ego Burton'a. Próbował zbadać Umbrella Chemical Plant, jak i inne obiekty Umbrelli w mieście. Udało mu się odkryć tajne obiekty Umbrelli ukryte pod Raccoon City, a także dowody na istnienie wirusa T-virus. Ponieważ nie mógł liczyć na pomoc lokalnych władz, zdecydował się powiadomić o tym Federal Police Department. Jednakże ich zaangażowanie w sprawę przyszło za późno. Chris postanawia wyjechać do Europy, aby tam sprawdzić działania organizacji Umbrella. Jill postanawia zostać w Raccoon City i dalej prowadzić dochodzenie w sprawie działalności Umbrelli w mieście. W tym czasie Chris zrywa kontakty z siostrą, aby nie mieszać jej w to dochodzenie. Jednak 29 września Claire Redfield przyjeżdża do Raccoon City w poszukiwaniu swojego brata.

Dokładna działalność Chris'a w Europie nie jest znana, jednakże gdy jego siostra zostaje uwięziona na wyspie Rockford Island, Leon'owi S. Kennedy'emu udaje się bez trudu z nim skontaktować. Chris przybywa za późno na wyspę, jego siostra odleciała już samolotem do bazy na Antarktydzie. Próbując wydostać się z wyspy spotyka nieżyjącego swojego dowódce STARS Albert'a Wesker'a. Dowiaduje się od niego, że został on zarażony wirusem T-virus oraz że Claire odleciała do bazy Umbrella Antarctic Base. Nie tracąc czasu udaje się za nią w drogę. Na Antarktydzie Chris spotyka się wreszcie z siostrą i pokonuje Alexia Ashford w zmutowanej formie. Wesker ujawnia, że ma ciało Steve'a Burnside'a, z którego może pozyskać próbkę wirusa T-Alexia. Dochodzi do starcia między Chris'em a Wesker'em, z którego Chris ledwo uchodzi z życiem wraz ze swoją siostrą. Wydaje się, że Wesker tym razem zginął na dobre wraz z wybuchem laboratoriów Umbrelli.

W 1999 i w 2003 roku odbyły się procesy sądowe przeciwko korporacji Umbrella. Chris ponownie połączył się z Jill Valentine i razem stworzyli grupę przeciw Umbrelli anti-Umbrella Group - prywatną jednostkę specjalizującą się w walce z bioterroryzmem i badaniami nad bronią biologiczną, a także polowaniem na resztki organizacji Umbrella. Jeden z takich incydentów miał miejsce w małej wiosce w górach Kaukazu, gdzie oboje spotykają młodą dziewczynę Annę i trafiają na ślady Umbrelli. Dochodzi tam także do kolejnego spotkania z Albert'em Wesker'em. Odkrywają tam kolejną bazę Umbrelli - Caucasus Research Facility. 18 lutego 2003 roku Chris wraz z Jill, pomimo braku zgody rosyjskich władz, przeprowadzają atak na odkrytą bazę Umbrelli, gdzie muszą się zmierzyć z kolejnym mutantem biologicznym T-A.L.O.S., stworzonym przez Sergei'a Vladimir'a. Vladimir planował przejąć Umbrellę, po tym poprzedni jej dyrektor Ozwell E. Spencer zniknął. Wesker zabija Sergei'a i zabiera wszystkie dane dotyczące badań, zanim baza zostanie zniszczona.

Po upadku korporacji Umbrella, Chris i Jill przyczyniają się do powstania B.S.A.A., gdzie stają się jej specjalnymi agentami Special Operations Agents (S.O.A.). W ramach tej organizacji Chris brał udział w wielu akcjach antybioterrorystycznych na całym świecie. Uzyskał on 10 stopień autoryzacji, co dało mu możliwość uczestniczenia w dochodzeniach także innych oddziałów organizacji. W tym czasie Chris wraz z Jill nadal uczestniczyli w poszukiwaniach Albert'a Wesker'a.

1 sierpnia 2006 roku Chris i Jill dowiedzieli się o miejscu pobytu założyciela Umbrelli Ozwell'a E. Spencer'a. Mają nadzieję, że od niego dowiedzą się gdzie może przebywać Wesker. Po przybyciu na miejsce odnajdują tam ciało Spencer'a i Wesker'a we własnej osobie. Dochodzi między nimi do walki, w wyniku której Wesker wraz z Jill wypadają przez okno, spadając w dół klifu. Chris usiłował znaleźć ciało Jill, jednakże mu się to nie udało. Albert Wesker i Jill Valentine zostali uznani za zmarłych w dniu 23 listopada 2003 roku.

W 2009 roku BSAA rozpoczęło dochodzenie w Kijuju Autonomous Zone, gdzie podobno przebywał Ricardo Irving dealer broni biologicznej. Chris wiedział o tej strefie także z własnego śledztwa. Chris dołącza się do dochodzenia prowadzonego przez BSAA i udaje się do Afryki Zachodniej. Na miejscu spotyka agentkę BSAA West African Sheva Alomar, z którą mają tworzyć jednostkę Bravo, będącą wsparcie dla jednostki Alpha, która miała przeprowadzić atak na bazę. Zespół Delta, dowodzony przez Josh'a Stone'a ma czekać w pogotowiu w porcie Kijuju. W czasie misji Chris staje do walki z kolejnymi wytworami bioterroryzmu zombie stworzonymi dzięki pasożytowi Las Plagas. W ramach swoich działań Chris i Sheva odkrywają tajne laboratoria Umbrelli Umbrella Africa Research Facility i Uroboros Research Facility. Odkrywszy, że Wesker żyje, Chris ma także nadzieję, że uda mu się odnaleźć jego partnerkę Jill Valentine żywą. W końcu mu się to udaje, jednakże jest ona kierowana przez dziwne urządzenie przyczepione do jej piersi. Udaje im się zdjąć urządzenie z piersi Jill i zostawiając ją Chris i Sheva ruszają dalej w pogoni za Wesker'em. W końcu go dopadają i wyniku kolejnej ciężkiej walki udaje im się go zabić.Pojawia się:
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408