Leon S. Kennedy

Leon S. Kennedy
(Leon Scott Kennedy)

Urodzony: 1977
Wzrost: 180 cm
Waga: 71 kg
Grupa krwi: A
Zawód: tajny agent rządowy

Rodzina Leon'a była silnie związana ze światem przestępczym, co doprowadziło do ich przedwczesnej śmierci. W związku z tym Leon postanowił zostać osobą do bólu uczciwą; stał się człowiekiem z pasją do sprawiedliwości, pragnącym służyć i chronić. Wstępuje więc do akademii policyjnej, gdzie poznaje Ark'a Thompson'a. Akademię kończy w wieku 21 lat, w 1998 roku.

' W 1998 roku Leon słyszy informacje dotyczące dziwnych morderstw mających miejsce w lasach Arklay. W związku z tym składa on podanie o pracę w pobliskiej jednostce policji i zostaje przydzielony do pracy w policji w Raccoon City. Tuż przed przybyciem do miasta Leon zrywa ze swoją dziewczyną, co powoduje, że pijany spóźnia się do pracy - przybywa 29 września wieczorem, po zachodzie słońca. Miasto już zostało prawie całe zarażone wirusem T-Virus, a jego mieszkańcy zmienili się w zombie. Leon trafia w ten koszmar i od razu ratuje Claire Redfield, która także dopiero co przybyła do miasta. Oboje udają się na posterunek policji, gdzie usiłują znaleźć schronienie. Niestety nie znajdują tam nikogo i postanawiają uciec z miasta, które zostało już objęte kwarantanną. W czasie ucieczki Leon musi zmierzyć się nie tylko z zombie, lecz także ze zmutowanym William'em Birkin'em.

W Raccoon City w chaosie tych wydarzeń Leon spotyka Adę Wong. Początkowo współpraca im się nie układa, jednakże po tym, jak Leon przejął kulę przeznaczoną dla niej, Ada zmienia swój stosunek do niego. Pomaga mu w pokonaniu potwora Tyrant (T-103 Type), gdzie zostaje ranna. W końcu udaje się uciec z miasta Leon'owi wraz z Claire i Sherry. Po wyjściu z laboratoriów Underground Laboratory, Leon nakazuje Claire, aby pojechała szukać swojego brata, a sam wraz z ranną Sherry zostają w lesie. Niedługo potem zostają zatrzymani przez agentów Defense Intelligence Agency. Leon dostaje propozycję nie do odrzucenia: w zamian za bezpieczeństwo Sherry (w której ciele są antyciała zwalczające wirusa), wstąpi do nich na służbę. Leon przyjmuje ofertę i rozpoczyna pracę na zlecenie rządu U.S.A. w ściśle tajnej jednostce rządowej, podlegającej bezpośrednim rozkazom Prezydenta.

Angażuje się także w działalność przeciw korporacji Umbrella Inc.. Mając teraz możliwości przyczynia się do zadania wielu ciosów korporacji, w wyniku których jej wpływy zaczęły słabnąć. Jeszcze w październiku 1998 roku prosi swojego przyjaciela z akademii policyjnej, Ark'a Thompson'a, o zebranie informacji dotyczących wyspy Sheena Island, będącej własnością Umbrelli. W wyniku jego działań obiekty kryjące broń biologiczną na terenie wyspy zostają zniszczone. Leon rozpoczyna także poszukiwania brata Claire, Chris'a Redfield'a, którego udaje mu się odnaleźć w grudniu tego samego roku. Niestety traci kontakt z Claire, która zostaje uwięziona na wyspie Rockford Island.

27 grudnia 1998 roku Leon otrzymuje od Claire e-mail informujący go o jej pobycie na wyspie Rockford Island. Powiadamia jej brata Chris'a o miejscu pobytu jego siostry, który to wyrusza na pomoc. Leon zaś organizuje zniszczenie wyspy wraz z jej kompleksami badawczymi, a także laboratorium na Antarktydzie. Ocaleni z tych wydarzeń Claire i Chris informują Leon'a o Albercie Weskerze i jego działalności związanej z wirusem.

W czasie swojej pracy Leon odkrywa, że Ada Wong przeżyła i dołączyła do Wesker'a. W tym też okresie Leon podnosi swoje kwalifikacje, przechodząc szkolenie Operational Readiness Evaluation/Exercises. Z bezpośredniego polecenia Prezydenta Leon otrzymuje misję: 'Anti-Virus Weapon Protocol number 7600', która ma na celu wyeliminowanie wirusów rozprowadzonych przez Umbrellę po całym świecie.

W 2002 roku uczestniczy wraz z Jack'iem Krauser'em w misji odnalezienia Javier'a Hidalgo, narkotykowego bossa, podejrzanego o współpracę z Umbrellą i posiadanie broni biologicznej. Podczas tej misji spotykają córkę Javier'a Manuelę, która została zarażona wirusem T-virus. W czasie misji Jack Krauser dowiaduje się od Leon'a o wydarzeniach w Raccoon City, na wyspie Rockford Island i w bazie na Antarktydzie, a także o zaangażowaniu w nie Albert'a Wesker'a. Po wielu walkach udaje im się zniszczyć laboratoria i pokonać Complex V, zapobiegając zniszczeniu ekosystemu Amazonki i początkowi globalnego kryzysu. Udaje im się także ocalić Manuelę, z którą Leon wraca do Stanów Zjednoczonych. Jednakże Jack Krauser zostaje wydalony z wojska z powodu zbyt dużych zniszczeń jakie wyrządził. Jednakże Leon'owi powiedziano, że Krauser zginął.

W marcu 2004 roku udaje się rozwiązać Umbrellę i doprowadzić ją do ostatecznego bankructwa, jednak jej wirusowe dziedzictwo zaczyna rozrastać się po całym świecie. Leon zostaje przydzielony do ochrony VIP-ów; a jego pierwszym zadaniem jest ochrona córki Prezydenta Asley Graham do której musi przejść odpowiednie szkolenie. Niedługo po jego ukończeniu Ashley zostaje porwana w drodze do domu z uniwerstytetu w Massachusetts. Ponieważ nie chciano rozgłosu, Leon dostał zadanie odnalezienia jej na własną rękę. Dzięki informacjom otrzymanym od FBI, Leon wyrusza do Europy, do małej wioski w Hiszpanii. Po przybyciu na miejsce okazuje się, że mieszkańcy wioski są zarażeni jakimś pasożytem, zwanym przez tubylców Las Plagas. Teraz Leon zdał sobie sprawę, że nie jest to zwykłe porwanie dla okupu.

Ashley została porwana przez kult Los Illuminados, który chciał ją wykorzystać do uzyskania władzy w Stanach Zjednoczonych. W czasie swojej misji Leon'owi zostaje wstrzyknięty ten pasożyt. W poszukiwaniach Ashley pomaga mu Ada Wong, która nie do końca wiadomo po czyjej stronie stoi. Leon spotyka także teoretycznie zmarłego Jack'a Krauser'a, którego teraz sam zabija. Ostatecznie udaje mu się uwolnić Ashley i podać antidotum na pasożyta. Po powrocie spisuje raport z misji, znany później jako South Europe Incident / Plagas Incident / Ashley Graham Abduction Incident. Leon pisze także drugi raport dotyczący potworów jakie spotkał podczas misji Ganado, zwanego Leon Kennedy Report, do którego mają dostęp tylko tajne służby i BSAA.

14 listopada 2005 roku Leon zostaje przydzielony przez Biały Dom do opanowania wybuchu wirusa T-virus na lotnisku w miejscowości Harvardville. Wraz ze specjalną grupą Special Response Team lokalizują ocalonych i wyruszają im na pomoc. Wśród ocalonych Leon spotyka Claire Redfield. Dochodzenie doprowadza go do Air Dome Laboratory należącej do WilPharma Corporation. Leon odkrywa, że Curtis Miller i Frederic Downing chcieli sprzedać próbki T-virus, G-virus i szczepionki T-vaccine Miguel'owi Grandé rządzącego Republiką Bajirib. Przy pomocy Claire i Angelii Miller udaje mu się nie doprowadzić do powtórki z Raccoon City.Pojawia się:
  • Resident Evil 2
  • Resident Evil 4
  • Resident Evil The Darkside Chronicles
  • Resident Evil Degeneration
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408