Ada Wong

Ada Wong

Urodzony: 1974 rok
Wzrost: 173 cm
Waga:
Grupa krwi: AB
Zawód: szpieg

Jako prywatny agent pracowała dla "The 3rd Organization", mając na celu przeniknięcie w szeregi członków Umbrella Corporation. Współpracowała z Albert'em Wesker'em. Jest zawsze spokojna i opanowana. Do końca nie wiadomo po której stronie barykady ona stoi.

W latach 1994-1998 zostaje wysłana jako tajny agent do laboratoriów pod rezydencją w górach Arklay, gdzie zbierała informacje na temat badań Umbrelli nad bronią biologiczną BOW oraz wirusem T-virus. Po incydencie z maja 1998 roku Ada ucieka z laboratoriów.

We wrześniu 1998 roku ma za zadanie zbadań Podziemne Laboratoria Underground Laboratory w Raccoon City. Uzyskuje ona informacje, że badania nad wirusem G-virus zostały już prawie ukończone. W tym czasie kontaktuje się ona z dziennikarzem Ben'em Bertolucci, któremu udziela informacji o działalności burmistrza Raccoon City Michael'a Warren'a i jego powiązaniach z korporacją Umbrella.

W tym też czasie pomaga także Leon'owi S. Kennedy w jego "podróży" po Raccoon City w jego pierwszym dniu pracy, a za razem zostawiając go prawie na pewną śmierć w starciu z Ben'em Bertolucci. Jej postawa jest dwuznaczna.

W latach 2001-2002 jest zaangażowana w działalność w Południowej Ameryce, gdzie była pośrednikiem Syndykatu Sacred Snakes. Zostaje zdemaskowana przez Alberta Wesker'a jako "przekupny szpieg Umbrelli" i ledwo udaje jej się uciec śmierci z rąk syndykatu.

Jesienią 2004 roku pojawia się w wiosce w Hiszpanii, w której odkryto Las Plagas. Tutaj także jej działanie jest dwuznaczne. Zatrudniona przez Wesker'a ostatecznie go zdradza oddając właściwą próbkę Las Plagas innemu zleceniodawcy.Pojawia się:

Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408