Brian Irons

Brian Irons

Urodzony:
Zmarł: 29 września 1998 roku
Wzrost:
Waga:
Grupa krwi:
Zawód: szef policji w Raccoon City

Będąc uważany za porządnego obywatela, pragnącego dla swojego miasta wszystkiego co najlepsze, Brian Irons krył swoją drugą stronę: jego obsesję dziwną sztuką i niepohamowane wybuchy złości. W czasie studiów w college'u Brain został oskarżony o gwałt, jednakże ze względu na towarzyszące mu okoliczności i jego pozycję w szkole, zarzuty zostały oddalone.

Już jako dojrzały człowiek został głównym komendatem policji w Raccoon City. Niedługo później w wyniku jego działań zostało odnowione Muzem Sztuki w mieście, także dzięki środkom finansowym uzyskanym od korporacji Umbrella. W zamian za środki finansowe na sztukę, Irons zgodził się ochraniać działania Umbrelli, a zawłaszcza nie dopuścić do wycieku informacji na temat tajnych obiektów w mieście i okolicy takich jak Arklay Research Facility. Jego głównym kontaktem z Umbrellą był William Birkin. Brian Irons rozwieszał także zakupione przez siebie obrazy po całym komisariacie. Jeden z obrazów, zatytułowany "Sacrifice to the Hellfire", zniesmaczył wszystkich pracowników komisariatu, a najbardziej jego własnego sekretarza. Samo biuro Irons'a było pełne różnych dziwnych obrazów i wypchanych zwierząt. Z tyłu jego biura był także tajny korytarz prowadzący do ciemnej sali tortur wypełnionej różnymi chemikaliami i narzędziami tortur, a także bezpośrednio do ośrodka badawczego Umbrelli, w którym pracował William Birkin.

Po powrocie ocalałych członków grupy S.T.A.R.S. z gór Arkley w lipcu 1998 roku, starali się oni przekonać Irons'a do otworzenia dochodzenia w sprawie tych dziwnych zdarzeń, które miały tam miejsce. Jednakże Irons, chroniąc Umbrellę, zamyka śledztwo. W związku z tym jednostka STARS zostaje praktycznie rozwiązana.

Jesienią 1998 roku wirus T-virus uwalnia się z laboratoriów i zaczyna zarażać mieszkańców Raccoon City, którzy zmieniają się w zombie. Brian Irons widząc co dzieje się w mieście, traci zmysły i cała winę zrzuca na Umbrellę. Rozkazuje także zebrać wszystkich policjantów i nakazuje im podzielenie się na mniejsze oddziały i zająć pozycję mające na celu zapanowanie nad chaosem w mieście. Ich działanie okazuje się bezcelowe, a niektóre wręcz katastrofalne, jak starcie pod bankiem Johnson National Bank. W związku z tym, że prawie wszyscy mieszkańcy zostali zamordowani lub zamienieni w zombie, Brian Irons postanawia osobiście wymordować ocalałych oficerów. Zamyka się w swoim biurze i morduje córkę burmistrza Michael'a Warren'a, z której ciała zamierza zrobić kolejny wypchany model.

Zupełnie już zdesperowany spotyka Claire Redfield, której w końcu wyznaje w jaki sposób w całe to zamieszanie zamieszana jest korporacja Umbrella. Mając już ją zabić, zostaje zaatakowany przez zmutowanego już William'a Birkin'a.Pojawia się:
  • Resident Evil 2


Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408