William Birkin

William Birkin

Urodzony:
Zmarł: 23 wrzesień 1998 roku
Wzrost:
Waga:
Grupa krwi:
Zawód: naukowiec
Żona: Anette
Córka: Sherry

Posiada żonę, Anette (ginie w wyniku zdarzeń we wrześniu 1998 roku w Raccoon City), i córkę Sherry, którą ratuje Claire Redfield.

W 1977 roku w czasie stażu w Umbrelli poznaje Albert'a Wesker'a, z którym się zaprzyjaźnia. Obaj stają się uczniami James'a Marcus'a, jednego z głównych naukowców Umbrelli. W 1978 roku Ozwell E. Spencer, szef Umbrelli, zleca im wykradnięcie próbki wirusa T-virus i wszelkich materiałów dotyczących badań Marcus'a.

W 1988 roku wraz z Wesker'em dostają polecenie zabicia James'a Marcus'a, które wykonują, zabierając kolejne materiały i próbki z ostatnich badań Marcus'a. Birkin wykorzystuje sytuację i część osiągnięć Marcus'a przypisuje sobie. W związku z tym w 1991 roku Birkin dostaje zezwolenie na prowadzenie własnych badań nad wirusem G-virus i do jego badań przeznacza laboratoria pod Raccoon City. Jego badania mają przynieść broni biologicznej BOW 100% wskaźnik sukcesu.

W czasie zdarzeń w Raccoon City pod koniec września 1998 roku, William Birkin ginie zabity przez jednostki specjalne Umbrelli, a dokładniej przez oddział Hunk'a, w dniu 23 września. Umierając Birkin wstrzykuje sobie wirusa G-virus, w wyniku którego przechodzi mutację i postanawia się zemścić na swoich zabójcach. Nie udaje mu się to i swoją agresję już bez wiedzy jego świadomości wyładowywuje na wszystkich. Zmienił się on w Tyrant G-Type, który zostaje ostatecznie pokonany przez Chris'a Redfield'a i Jill Valentine.Pojawia się:


Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408