Jill Valentine

Jill Valentine

Urodzony: 1974
Wzrost: 172 cm
Waga: 56 kg
Grupa krwi: B
Zawód: agent BSAA

Jill Valentine rozpoczęła swoją karierę w armii Stanów Zjednoczonych biorąc udział w szkoleniu 1st Special Forces Operational Detachment-Delta (1st SFOD-D), znanym bardziej jako "Delta Force" - głównej jednostki antyterrorystycznej w Stanach Zjednoczonych. Niedługo później stała się ekspertem EOD (Explosive Ordnance Disposal) oraz IEDD (Improvised Explosive Device Disposal). Szkoliła się w specjalnym ośrodku Special Operations Training Facility w Fort Bragg, North Carolina. Tutaj także otrzymała solidne szkolenie dotyczące otwierania różnego rodzaju zamków. Skończyła także trening w zakresie rozbrajania i neutralizowania materiałów wybuchowych "Range 19 Alpha" oraz znajomość tropienia Forest Speyer.

W 1996 roku Jill dołączyła do jednostki specjalnej Special Forces w Raccoon City - jednostki S.T.A.R.S.. Jej uzasadnieniem wstąpienia do tej jednostki było to, że nie chciała narażać życia cywilów.

24 lipca 1998 roku drużyna Alpha Team STARS została wysłana do lasu otaczajacego Raccoon City w odpowiedzi na brak informacji od Bravo Team, wysłanego tam poprzedniego dnia. Po wylądowaniu na miejscu ledwo udaje im się uciec do pobliskiej rezydencji przed potworami Cerberus, które ich zaatakowały. Jednakże to nie koniec jej koszmaru. W czasie zwiedzania rezydencji Jill zostaje kilka razy uratowana przez Burry'ego Burton'a. Była świadkie morderstwa jednego z członków STARS Enrico Marini.

Jill odkrywa, że pod rezydencja ukryte są tajne laboratoria Umbrelli Arklay Laboratory. Po spotkaniu z Chris'em Redfield'em dowiaduje się od niego, że ich dowódca Albert Wesker zdradził ich. Teraz już wiedzą, że nie uda im się wygrać z Umbrellą stosują zasady walki fair play.

Po tym incydencie Jill wraz Chrie'em i kilkoma innymi członkami STARS wnioskują o wdrożenie śledztwa przeciwko korporacji Umbrella. Jednak Brian Irons zamyka ich dochodzenie z powodu braków dowodów, które zostały zniszczone wraz ze zniszczeniem rezydencji w górach Arklay. Członkowie STARS nie wiedzą jeszcze, że ich szef bierze łapówki od Umbrelli. W związku z zamknięciem śledztwa Chris Redfield rozpoczyna własne śledztwo skierowane przeciwko Umbrelli, włącza też do niego Jill.

W sierpniu Chris wyjeżdża do Europy w poszukiwaniu śladów Umbrelli, Jill ma zostać na miejscu, aby tutaj kontrolować sprawy. W tym czasie wirus T-virus przedostaje się do miasta i zaczyna powoli zmieniać jego mieszkańców z zombie.

Pod koniec września całe Raccoon City zostaje opanowane przez zombie - ucieleśnienie wirusa T-virus. 28 września 1998 roku w opętanym przez zombie mieście, Jill nawiązuje współpracę z żołnierzami Umbrella's U.B.C.S., pod wodzą Carlos'a Oliveira, pomagając im w dotarciu do punktu zbornego przy wieży zegarowej St. Michael's Clock Tower. Jednakże wszystkie postępowania Jill śledziła jej nemesis Nemesis-T Type, która miała na celu zniszczenie istniejących członków STARS. Jill musi stoczyć walkę z Nemesis, w wyniku której zostaje zarażona wirusem. Traci przytomność na 3 dni, w czasie których opiekuje się nią Carlos Oliveria, któremu udaje się uzyskać szczepionkę i jej podać. Szczepionka zadziałała i oboje próbują wydostać się z miasta. W trakcie ucieczki Jill ponownie musi stoczyć walkę z Nemesis, którą wreszcie pokonuje. Wraz z Barry'm udaje im się uciec z miasta 2 października. Cała trójka poprzysięga, że zwalczy Umbrellę.

Jill postanawia wyjechać do Europy, aby odnaleźć Chris'a. 27 grudnia Jill dociera do jego pustego mieszkania; Chris w tym czasie jest na Rockford Island, gdzie ratuje swoją siostrę Claire. Po jego powrocie, w 1999 roku, para znowu jest razem i wstępuje do prywatnej jednostki zwalczającą broń biologiczną założoną przez Global Pharmaceutical Consortium, mającą na celu zniszczenie wszystkich oddziałów Umbrelli, w czasie gdy wlekł się proces przeciwko Umbrelli przed Sądem Najwyższym.

W lutym 2003 roku odkryto zarażone wirusem T-virus wilki w regionie Kaukazu, Jill i Chris zostali tam wysłani, aby to bliżej zbadać. Na miejscu spotykają Alberta Weskera i odkrywają tajne laboratorium Umbrelli Caucasus Laboratory, gdzie muszą zmierzyć się z nowym mutantem T-A.L.O.S. Ich zwycięstwo oznaczało upadek znienawidzonej korporacji.

Wraz z upadkiem Umbrelli i w wieku coraz większego zagrożenia bioterroryzmem, prywatna jednostka, do której należeli Jill i Chris, została rozbudowana i przeorganizowana. Otrzymuje też nową nazwę Bioterrorism Security Assessment Alliance (BSAA). Mimo tego początkowo BSAA była nadal organizacją prywatną i nie miała na tyle autorytetu, aby sama przeprowadzać akcje antybioterrorystyczne. Aby temu zaradzić w 2005 roku BSAA przechodzi kolejną reorganizację i staje się jednostką specjalną pod jurysdykcją ONZ. Jill i Chris otrzymują statusy specjalnych agentów Special Operations Agents (SOA), dzięki którym mogą skutecznie przeprowadzać akcje antybioterrorystyczne na całym świecie przez następne kilka lat. Mimo tego, oboje nadal prowadzą swoją własną wojnę skierowaną przeciwko Albert'owi Wesker'owi.

W 2006 roku Jill i Chris otrzymali informację o miejscu pobytu Ozwell'a E. Spencer'a i natychmiast wyruszają do Europy. Na miejscu spotykają jednak Wesker'a, który właśnie zabił założyciela Umbrelli. Dochodzi między nimi do walki, w wyniku której Jill ratując Chris'a wyskakuje wraz z Wesker'em przez okno i oboje spadają w przepaść. BSAA rozpoczęła szeroko zakrojone poszukiwana Jill i Wesker'a, jednakże nie udaje im się ich odnaleźć. 23 listopada Jill oficjalnie zostaje uznana za zmarłą.

W wyniku upadku Jill zostaje ranna. Wesker postanawia zemścić się na niej i zabiera ją ze sobą, zapewniając jej potrzebną jej opiekę medyczną. Planuje wykorzystać ją jako przedmiot badań do Uroboros'a. Jednakże okazuje się, że w ciele Jill istnieją nieprawidłowości - zakażenie T-Virusem przez Nemesis w Raccoon City nie zostało całkowicie wyleczone, lecz tylko zapadło w uśpienie. Jednakże tak długi okres przebywania go w jej ciele, dał jej ciału czas na stworzenie silnych antyciał, które po przebudzeniu się wirusa skutecznie go zniszczyły. Wesker pozyskuje z niej antyciała. Jednakże cały ten eksperyment spowodował, że włosy Jill stały się prawie białe, tak jak i jej cera.

Po zebraniu z Jill odpowiedniej ilości antyciał, Wesker nie widział sensu jej dalej trzymać, aż do chwili, kiedy z Progenitor virus'a udało się pozyskać substancję chemiczną P30, która była odpowiedzialna za nadludzką siłę i czyniła obiekt podatnym na kontrolę. Jednakże ciało ludzkie zbyt szybko rozkładało tą substancję, aby mogła się ona stać użyteczna. Wesker postanawia wszczepić Jill mechaniczne urządzenie, które będzie stale wstrzykiwać jej tą substancję. Teraz Jill staje się osobą na usługach Wesker'a i Excelli, którzy wykorzystują ją do własnych celów, łącznie z walką z Chris'em i Sheva Alomar. W wyniku jej walki, udaje im się uwolnić Jill od wpływu Wesker'a poprzez zdjęcie z niej tego urządzenia, jednakże jest zbyt słaba, aby towarzyszyć Chris'owi i Sheva w dalszej ich misji. Jill zostaje odnaleziona przez Josh'a Stone'a, z który razem wyrusza do helikoptera BSAA. Śmigłowcem oboje lecą na pomoc Chris'owi i Sheva w ich ostatecznej walce z Wesker'em. Udaje im się przybyć w samą porę, aby ich ocalić i pomóc w jego zniszczeniu. Cała czwórka bezpiecznie wróciła do domu.Pojawia się:
  • Resident Evil
  • Resident Evil Deadly Silence
  • Resident Evil 3 Last Escape
  • Resident Evil 5
  • Resident Evil The Mercenaries 3D
  • Resident Evil Revelations
  • Resident Evil Umbrella Chronicles
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408