Barry Burton

Barry Burton

Urodzony: 1960 rok
Wzrost: 183 cm
Waga: 89 kg
Grupa krwi: A
Zawód: Członek S.T.A.R.S., grupy Alpha Team.

Barry Burton był żołnierzem S.W.A.T. (Special Weapons and Tactics) i United States Air Force. W jednostce lotniczej poznał się z Chris'em Redfield'em.

Jest bardzo blisko związany ze swoją rodziną, której zdjęcie nosi zawsze ze sobą. Wolny czas spędza łowiąc ryby w sąsiednim mieście Stoneville wraz ze swoim kolegą Robert'em Kendo.

W 1996 roku Barry dołącza do STARS - nowo utworzonej specjalnej jednostki Raccoon City Police Department. Barry dołącza do grupy Alpha Team, gdzie jest specjalistą w zakresie broni, jak również jako BUM (Backup Man). Dzięki funduszom od Umbrella udaje mu się wyposażyć jednostkę w najlepszą broń na rynku. Zostaje on także odpowiedzialny za zaopatrzenie jednostki w broń. Dzięki swojemu dobremu charakterowi szybko zdobywa sobie zaufanie wszystkich członków jednostki.

Niedługo przed incydentem w rezydencji w górach Arklay, ukochana rodzina Barry'ego zostaje porwana przez Albert'a Wesker'a, który podając się za pośrednika między porywaczami Umbrella a nim żąda, aby Barry stał się przynętą dla pozostałych członków STARS. 24 lipca 1998 roku Barry zostaje wysłany do lasu Raccoon wraz z zespołem Alpha, gdzie mieli zbadać co się stało z drużyną Bravo Team wysłaną tam dzień wcześniej. W czasie misji odkrywają rozbity helikopter drużyny Bravo Team. Zostają oni zaatakowani przez przez potwory, przed którymi ukrywają się w rezydencji Ozwell'a E. Spencer'a w górach Arklay.

Podczas tego incydentu Barry prawie cały czas działa pod rozkazy Wesker'a, w obawie o swoją rodzinę. W wyniku takiego postępowania Jill Valentine prawie nie przypłaca tego własnym życiem. Jednakże w końcu wraz z Jill udaje im się uciec z obiektu tuż przed jego samozniszczeniem.

Po powrocie do miasta Barry postanawia przenieść się wraz z rodziną do Kanady i będąc już tam przyłączyć się do Chris'a Redfield'a w jego dochodzeniu przeciwko Umbrelli. Jednakże usłyszawszy o opanowaniu Raccoon City przez zombie, Barry czuje się odpowiedzialny za sytuację, w której teraz znaleźli się jego towarzysze. Czując, że musi spłacić im swoją zdradę, przylatuje do Raccoon City cywilnym helikopterem i pomaga Jill i Carlos'owi Oliveira w ucieczce z miasta tuż przed jego zniszczeniem.Pojawia się:
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408