Sheva Alomar

Sheva Alomar

Urodzony: 1986 rok
Wzrost: 165 cm
Waga: 52 kg
Grupa krwi: AB
Zawód: agentka BSAA

Sheva Alomar urodziła się w 1986 roku w ubogiej rodzinie afrykańskiej w mieście fabrycznym, które było kolebką Umbrelli Umbrella Plant 57. Uprawiana tutaj roślina była siłą napędową miasta, a rodzice Sheva były pokornymi pracownikami tejże fabryki. Dochody jakie uzyskiwali jej rodzice, pozwalały Sheva na w miarę szczęśliwe dzieciństwo.

W 1993 roku w wyniku przeprowadzanego w fabryce testu z bronią biologiczną, rodzice Sheva zostają zabici, a fabryka zniszczona. Prawdziwy powód tragedii zostaje zamaskowany, za przyczynę wybuchu uznano wypadek. Sheva zostaje uratowana przez sąsiada, który zabiera ją do domu, gdzie się ukrywa w czasie gdy jednostki specjalne Umbrelli Umbrella Security Service zabijają wszystkich dorosłych w mieście. Dwa dni później Sheva zostaje przygarnięta przez swojego wujka, który miał nadzieję na odszkodowanie w związku z wypadkiem jej rodziców. Jednakże Umbrella nie wypłacała żadnych odszkodowań, co przełożyło się na podejście wujka do Sheva. Niedługo potem Sheva, przymierająca głodem, uciekła od niego na sawannę.

Na sawannie została znaleziona przez członka antyrządowej partyzanki, który zabrał ją ze sobą, nakarmił i udzielił schronienia. Po poznaniu prawdy o śmierci rodziców, Sheva jest wściekła na Umbrellę i współpracujący z korporacją lokalny rząd. W związku z tym Sheva wstępuje do partyzantki.

Po 7 latach spędzonych w partyzantce, w 2000 roku, Sheva otrzymuje informację od przedstawiciela rządu Stanów Zjednoczonych, że jej koledzy z partyzantki planują zakup broni biologicznej od upadającej Umbrelli. Sheva zgadza się na układ, w wyniku którego członkowie partyzantki będą wolni, jeżeli ona pomoże w schwytaniu przedstawiciela Umbrelli, który miał im tą broń sprzedać. Misja zakończyła się sukcesem. Będący pod wrażeniem agent USA zaproponował jej nowe życie w Stanach Zjednoczonych, na które Sheva się zgodziła.

Krótko po przyjeździe do Ameryki Sheva odkrywa swoją niezwykłą inteligencję i zdolności. W ciągu 6 miesięcy udaje jej się opanować angielski perfekcyjnie. Sheva po studiach uzyskuje dyplom z wyróżnieniem. Po ukończeniu studiów, tenże sam agent rządowy i obecnie także opiekun prawny, proponuje Sheva wstąpienie do niedawno utworzonych sił Bioterrorism Security Assessment Alliance BSAA. Sheva kończy podstawowy trening i zostaje przydzielona do jednostki Josh'a Stone'a, który przez kolejne 8 miesięcy ją solidnie trenuje w sztukach walki. W końcu zostaje agentem operacyjnym BSAA i zostaje przydzielona do oddziału w Zachodniej Afryce.

W 2009 roku Sheva zostaje wybrana na partnera Chris'a Redfield'a do misji zatrzymania znanego dealera broni biologicznej na czarnym rynku Ricardo Irving'a. Sheva zostaje wybrana z powodu jej pochodzenia, gdyż nowy rząd Autonomicznej Strefy Kijuju obawiał się obcych. W czasie misji Sheva i Chris poznają się wzajemnie i okazuje się, że oboje mają także osobiste powody do walki z Umbrellą. Sheva dzielnie pomaga Chris'owi w misji, jak i w uwolnieniu jego partnerki Jill Valentine i pokonaniu jego nemesis Albert'a Wesker'a.Pojawia się:
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408