James Marcus

James Marcus

Urodzony: 1918 rok
Zmarł: 1988 rok
Wzrost: 180 kg
Waga: 68,5 kg
Grupa krwi: A
Zawód: naukowiec

Ukończył uniwersytet w 1939 roku uzyskując stopień doktora biochemii.

W latach 60-tych XX wieku Marcus współpracował z Ozwell'em E. Spencer'em i Edward'em Ashford'em przy poszukiwaniu rzadkiego kwiatu rosnącego w Afryce. W 1966 roku wraz z nimi wyrusza na wyprawę do Afryki, na którą zabiera jednego ze swoich uczniów Brandon'a Bailey'a. Po 3 miesiącach poszukiwań, 4 grudnia 1966 roku, ostatecznie udaje im się znaleźć kwiat w starożytnym mieście plemienia Ndipaya. Marcus wraca do Ameryki, gdzie rozpoczyna badania nad znajdującym się w kwiecie wirusem.

W marcu 1968 roku na wniosek Spencer'a Marcus pomaga mu otworzyć firmę farmaceutyczną, która ma działać jako przykrywka do badań nad bronią biologiczną, Umbrella Pharmaceuticals. Ponieważ rośliny zawierającej wirus nie da się hodować poza jej naturalnym środowiskiem, Marcus z Bailey'em postanawiają wrócić do Afryki w kwietniu 1968 roku. W celu osłabienia autorytetu Marcus'a w firmie, Spencer mianuje go dyrektorem Umbrella Research Center. W sierpniu Marcus przyjmuje propozycję Spencer'a i udaje się do laboratoriów w górach Arklay. Do pomocy dostaje William'a Birkin'a i Albert'a Wesker'a, którzy stają się po pewnym czasie jedynymi osobami, którymi ufa.

W wyniku prowadzonych przez niego badań nad wirusem, Marcus dochodzi do wniosku, że tylko połączenie go z człowiekiem może przynieść rezultaty w stworzeniu broni biologicznej BOW. Marcus natychmiast rozpoczyna testy na ludziach, z których żadnemu nie udaje się przetrwać badań. Ich ciała porzuca w Arklay Treatment Plant.

19 września 1977 roku Marcus'owi udaje się w końcu uzyskać nową odmianę wirusa, którą nazywa "T" od słowa "Tyrant". 13 stycznia 1978 roku udaje mu się połączenie odmiany wirusa Progenitor z DNA pijawek. Od lutego do czerwca tegoż roku przeprowadza badania nad symilacją pijawek z wirusem, która kończy się pełnym sukcesem. Wesker donosi o tym Spencer'owi. Niedługo potem Wesker i Birkin zdradzają Marcus'a i kradną wirusa. W lipcu 1978 roku ośrodek badawczy Marcus'a zostaje zamknięty. W ramach zemsty na Spencer'ze Marcus tworzy kilka rodzajów własnej broni biologicznej m.in.: Eliminator, Lurker i Plague Crawler, w zamkniętym laboratorium, gdzie Spencer pozwala mu zostać i prowadzić własne badania.

Spencer rozkazuje Wesker'owi i Birkin'owi zabicie Marcus'a i zabranie jego ostatnich badań nad wirusem T. Dzięki temu Birkin'owi udaje się przejąć badania Marcus'a, które później sobie przywłaszcza. Ciało Marcus'a pozostawiają w laboratorium. Oficjalna wersja Umbrelli, to Marcus został wyrzucony z pracy.

Po pewnym czasie królowa pijawek zamieszkuje w ciele Marcus'a i łączy się z jego DNA, powodując jego ponowne narodzenie. Powstały klon ma swoją wolę, wspomnienia Marcus'a oraz żądzę zemsty na Spencer'ze. To on jest odpowiedzialny za wydarzenia w górach Arklay w 1998 roku. Po kolejne transformacji, klon Marcus'a traci swoją wolę.Pojawia się:
  • Resident Evil 0
  • Resident Evil Umbrella Chronicles
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408