Ozwell E. Spencer

Ozwell E. Spencer

Urodzony: ok. 1931 roku
Zmarł: 1 sierpnia 2006 roku
Wzrost: 179,4 cm
Waga: 65 kg
Grupa krwi:
Zawód: założyciel Umbrella Inc.

Ozwell E. Spencer z książki Henry'ego Travis'a pt. "Survey of Natural History" wydanej w 1800 roku, dowiedział się o folklorze Afryki, lecz także o plemieniu Ndipaya i związanym z nim kwiatem Sonnentreppe (czyli Stairway to the Sun"). Spencer przypuszcza, że kwiat odgrywał w tym plemieniu duże znaczenie, co wyjaśnia mu jego przyjaciel, badacz James Marcus i dobry znajomy rodziny Ashford, a zwłaszcza Edward'a Ashford'a. Wszyscy we trójkę ruszają do Afryki, aby odnaleźć ten kwiat. W ekspedycji towarzyszy im także uczeń Marcus'a Brandon Bailey. W końcu docierają do zaginionego strożytnego miasta Ndipaya i odnajdują interesujący ich kwiat.

4 grudnia 1966 roku Spencer i jego ekipa oficjalnie nazwała i zidentyfikowała wirusa w Sonnentreppe - Progenitor. Szybko okazało się, że nie starcza im środków finansowych na badania. Marcus wraz ze swoim uczniem Bailey'em wracają do Ameryki wraz z próbką wirusa, gdzie rozpoczynają badania ich własnych ośrodku. Jednakże kwiat po przewiezieniu nie zawierał już wirusa; miał go tylko wtedy, gdy był hodowany w swoim naturalnym środowisku. W związku z tym wracają ponownie do Afryki.

W 1962 roku Spencer zatrudnia architekta George'a Trevor'a do zbudowania swojej rezydencji, zawierającej wiele sekretnych miejsc i przejść, w górach Arklay niedaleko miasta Raccoon City. Po ukończeniu budowy Spencer zaprosił całą rodzinę Trevor'a do nowej rezydencji, gdzie w nocy zostają oni wszyscy zniewoleni, aby później zostać wykorzystani do pierwszych testów nowego wirusa. Żona Trevor'a Jessica umiera w wyniku eksperymentu, jednakże jej córce, Lisie, udaje się przetrwać eksperymenty. Niedługo później Spencer zniewala samego George'a Trevor'a, który w czasie porwania rodziny przebywał w Nowym Jorku, i zamyka go w jednym z pokojów w rezydencji, gdzie umiera on z głodu.

W 1968 roku Spencer powołuje do życia firmę farmaceutyczną Umbrella Corporation, przy wsparciu James'a Marcus'a i Edward'a Ashford'a. Niedługo później Ashford ginie podczas wypadku w jego własnym laboratorium, a Spencer przejmuje jego akcje. James'a Marcus'a Spencer mianuje dyrektorem Centrum Badawczego Umbrelli, który w tym ośrodku prowadzi własne badania Mangement Training Facility. Zespół stworzony przez Spencer'a zaczyna konkurować z zespołem Marcus'a. Odkrycie przez Marcus'a T-virus może oznaczać zachwianie władzy Spencera, w związku z tym podejmuje próby odsunięcia Marcus'a od jego własnego projektu i przejęcia go. Udaje mu się odsunąć Marcus'a dzięki nowo zatrudnionym badaczom William'em Birkin'em i Albert'em Wesker'em i pozyskać próbki nowego wirusa. W 1978 roku zdecydował o zamknięciu laboratorium i przeniesieniu prac do laboratorium w górach Arklay - Arklay Research Facility. Jednakże Spencer stwierdza, że Marcus nie stanowi już dla niego zagrożenia i pozwala mu zostać w zamkniętym ośrodku i kontynuować badania.

Po śmierci Marcus'a, Spencer używa Wesker'a i Birkin'a do badań nad wirusem T-virus i stworzenia broni biologicznej o wymaganym wskaźniku sukcesu 100%. W 1991 roku zezwala Birkin'owi na własne badania nad wirusem G-virus i przeznacza dla niego laboratoria pod Raccoon City.

Po upadku komunizmu Spencer kontaktuje się z Sergei'em Vladimir'em, byłym pułkownikiem, który ma możliwości stworzenia nowej broni biologicznej Tyrant i ustanawia Umbrella Biohazard Countermeasure Service and Monitor.

W maju 1998 roku dochodzi do rozprzestrzenienia się virusa T-virus poza laboratorium Arklay Research Facility i Umbrella Research Center. Za to zdarzenie odpowiedzialny był James Marcus, który po wstrzyknięciu T-virusa, odmłodniał i został przywrócony do życia. Podczas trwającej 4 miesiące zarazy wirus rozprzestrzenił się na całą okolicę łącznie z miastem Raccoon City. Spencer nakazuje Sergei'owi odzyskanie wszystkich danych z komputera U.M.F.-013, a jednocześnie usiłuje zapobiec użyciu broni jądrowej przeciwko miastu, w końcu września objętego już kwarantanną. Mimo tego Raccoon City zostaje zniszczone 1 października 1998 roku.

Po incydencie w Raccoon City nie udało już się Spencer'owi utrzymać swoich badań w tajemnicy. Rozpoczęło się rządowe śledztwo przeciwko Umbrelli, mimo to Spencer korzystał ze wszystkich środków i możliwości, aby nadal odwrócić kartę na swoją stronę. Proces ciągnął się 5 lat, w czasie których Spencer wszystko co się dało przeniósł poza granice Stanów Zjednoczonych. Proces zakończył się przyznaniem całkowitej odpowiedzialności za wydarzenia Umbrelli, a Spencer, jako jej właściciel, sam był poszukiwany.

Ukrywając się starość dogoniła Spencer'a, który stracił władzę w nogach. W końcu Albert'owi Wesker'owi udaje się go namierzyć i przybywa do jego rezydencji, gdzie ostatecznie go zabija.Pojawia się:
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408