Excella Gionne

Excella Gionne

Urodzony: 1984 rok
Wzrost: 175,1 cm
Waga: 55 kg
Grupa krwi:
Zawód: naukowiec

Excella była bardzo uzdolnionym dzieckiem. Uniwersytet ukończyła w młodym wieku, na kierunku inżynierii genetycznej. Jej babcia zaproponowała jej stanowisko w Tricell w wieku zaledwie 18 lat, gdzie miała nadzorować jedną z wielu grup badawczych.

Ponieważ nie była lubiana i poważana w Tricell Excella zbliżyła się do Albert'a Wesker'a, któremu podobał się jej charakter i inteligencja. Postanowił wykorzystać ją w swoich planach. W lutym 2003 roku, po upadku Umbrelli, Wesker przekazuje je wszelkie informacje, które zebrał na temat wirusa T, G, T-Veronica. Excella postanawia wykorzystać te informacje jako krok w jej karierze i otwiera w ramach Tricell oddział zajmujący się bronią biologiczną, stając się teraz głównym jej producentem. Tak jak przypuszczała, jej pozycja w firmie wzrosła i wkrótce zostaje zaangażowana w podejmowanie ważnych decyzji w firmie.

Głównym celem Excella staje się teraz przejęcie kontroli nad oddziałem w Afryce i przywrócenie do życia opuszczonego przez Umbrella Africa Research Factiliy, pierwotnej bazy Umbrelli, w której wirus został odkryty. Ten ruch był niezbędny do rozwoju projektu Uroboros, którym Wesker był wyjątkowo zainteresowany. Po przywróceniu laboratorium, Excella zatrudnia Ricardo Irving'a do sprzedaży wytworzonej tam broni biologicznej.

Excella dostarcza zarówno środków finansowych jak i odpowiedniego personelu Wesker'owi do osiągnięcia celu. Podczas badań terenowych Las Plagas typu 2, Excella używa swoich wpływów w Global Pharmaceutical Consortium do zatrzymania działań Bioterrorism Security Alliance. Po zakończonym teście Excella ponownie używa swoich koneksji w celu wycofania wszystkich agentów BSAA z Afryki. Jednakże jej się to nie udaje, a agenci Chris Redfield i Sheva Alomar nadal działają w okolicy. Nie udaje jej się ich powstrzymać i razem z Wesker'em ucieka na statek.

Wesker uznaje jej usługi za zbyteczne i wstrzykuje jej pasożyta Uroboros, a następnie wysyła ją na walkę z Chris'em i Sheva. Wirus odrzuca ciało Excella, która w wyniku tego umiera. 'Pojawia się:
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408