Ricardo Irving

Ricardo Irving

Urodzony: ok. 1980 roku
Zmarł: 8 marca 2009 rok
Wzrost: 180 cm
Waga: 75 kg
Grupa krwi:
Zawód: naukowiec Tricell

Istnieją nie potwierdzone pogłoski jakoby Ricardo Irving był zamieszany w incydent w Raccoon City w 1998 roku oraz, że jest powiązany w jakiś sposób z Ada Wong.

W lutym 2003 roku Irving został wybrany przez Excella Gionne, aby pośredniczył na czarnym rynku w kupnie i sprzedaży broni biologicznej. Irving wierzy, że jest członkiem Natural Resource Development Division i jest to sposób na ukrycie związku z podziałem farmaceutyków przez BSAA.

W 2004 roku Albert Wesker przywiózł pasożyta Las Plagas do Tricell. Irving dostrzega w tym pasożycie potencjał na stworzenie dobrej broni biologicznej, a jego słabość do promieni słonecznych można w łatwy sposób usunąć.

W 2006 roku z Irving'iem skontaktował się lokaj Ozwell'a E. Spencer'a i poinformował go o miejscu pobytu założyciela Umbrelli. Prosi on także Irving'a, aby tą informacje przekazał Wesker'owi. Dostał za to dużo pieniędzy.

W 2009 roku, tuż przed wdrożeniem Las Plagas 2 i 3 do sprzedaży na czarnym rynku, Irving przeprowadza test, aby upewnić się, że nowy produkt będzie spełniał oczekiwania klientów. Wariant typu 3 zostaje podany mieszkańcom wioski plemienia Ndipaya znajdującej się przy rafinerii, którą podaje im jako szczepionkę przeciwko chorobom zakaźnym. Las Plagas typu 2 zostaje przetestowana na 10 osobach w Autonomicznej Strefie Kijuju. Irving bada jak szybko plaga się rozprzestrzenia, a następnie ich zdolności bojowe.

Dzięki wtyczce w BSAA M. Suzuki Irving zostaje ostrzeżony o prowadzonym dochodzeniu w sprawie dziwnych wydarzeń w Kijuju przez BSAA. W tym czasie ma dojść do wymiany z grupą amerykanów. Nowej broni biologicznej nadano nazwę "Popokarimu". Chris Redfield odkrywa tajniki mającej zostać zawartej umowy i po porozumieniu się z zachodnio-afrykańskim oddziałem BSAA, agencja decyduje się na wejście do Kijuju i zatrzymanie Irving'a. Irving postanawia zmienić plany i wykorzystać stworzoną broń do testów w walce z agentami BSAA. W związku z tym wstrzykuje cywilom Uroboros Virus. Jednostki BSAA nie były przygotowane na walkę z bronią biologiczną. Pierwszymi ofiarami padł oddział Alpha, który został wciągnięty w pułapkę. Irving nie wziął jednak pod uwagę, że Chris wraz z Sheva Alomar i oddział Delta będą w stanie pokonać Uroboros oraz, że dysk twardy z jego danymi wpadnie w ich ręce, gdzie była informacja o miejscu transakcji.

Irving kontaktuje się z kupującymi i przesuwa transakcję. Następnie udaje się do kopalni, gdzie zamierza zabrać wszystkie dokumenty i materiały związane z tą transakcją, jednakże na miejscu spotyka agentów Chris'a i Sheva. Zostaje uratowany przez manipulowaną Jill Valentine, a następnie wysyła na nich Popokarimu. Po niedługim czasie zostaje namierzony przez oddział Delta i aby ponownie uciec wysyła giganta BOW "Ndesu". Oba BOW zostały pokonane. Zdesperowanemu Irving'owi Jill dostarcza próbkę pasożyta Plaga, którą w akcje desperacji sobie sam wstrzykuje, aby móc pokonać obu ścigających go agentów. On także zostaje pokonany przez Chris'a i Sheva. Umierając daje im wskazówkę, która pozwoliła im dotrzeć do podziemnego laboratorium Africa Laboratory.Pojawia się:
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408