Alexander Ashford

Urodzony:
Zmarł: 3 marca 1983 roku
Wzrost:
Waga:
Grupa krwi:
Zawód: arystokrata, naukowiec
Ojciec: Edward
Dzieci: Alexia i Alfred

Po odkryciu przez ojca Edward'a Ashford'a wirusa w kwiatach znalezionych w Afryce w 1966 roku, Alexander pracował w laboratorium wraz ze swoim ojcem. Dość szybko zdał sobie sprawę, że nie ma on predyspozycji do pociągnięcia tych badań samemu. Rozpoczął jednak projekt "CODE:Veronica Project", aby otrzymać klona założyciela rodziny Veronica Ashford, która była i piękna i mądra. Stworzony klon mógły pociągnąć, według Alexandra, badania ojca nad wirusem, co dało by rodzinie przewagę w biotechnologii.

W wyniku śmierci ojca Edwarda w lipcu 1968 roku i przejęciu przez Alexandra schedy, pozycja rodziny spadła. Już po roku Alexander doprowadził rodzinę prawie na prób bankructwa. Pozwoliło to Ozwell'owi E. Spencer'owi na przejęcie kontroli nad korporacją Umbrella. Jednakże Alexander poświęca wszystkie swoje środki i wysiłki w sukces projektu T-Veronica.

W lutym 1969 roku Alexander zatwierdza plany budowy bazy badawczej na Biegunie Południowym, która miała być zbudowana w oparciu o opuszczone terminale transportowe. W ramach budowy ma zostać wybudowane duże laboratorium ukryte pod nowo budowaną bazą, gdzie możnaby nadal prowadzić badania nad Code: T-Veronica w tajemnicy. Budowę sfinansowała korporacja Umbrella, która zgodziła się na oddanie w samowolę ośrodka Alexandrowi na 9 miesięcy; później miałby zostać oficjalnie włączony do korporacji.

W końcu Alexander odkrywa dziedziczny gen, decydujący o inteligencji człowieka. Alexander przygotowuje geny pobrane z ciała Veroniki, aby móc je podać do jaj matki zastępczej. W 1971 roku rodzą się bliźnięta Alexia Ashford i Alfred Ashford. Początkowo eksperyment został uzany za porażkę, jednakże z czasem okazuje się on wielkim sukcesem. Alexia w wieku 9 lat zostaje dyrektorem laboratorium badawczego w kompleksie naukowym w Niemczech, a rok później kończy uniwersytet z wyróżnieniem. Zaraz po tym dostaje ofertę od Umbrelli, zostania kierownikiem laboratorium na Biegunie Południowym. Dla uczczenia jej sukcesów Alexander podaruje jej pozytywkę.

Niedługo później rodzeństwo odkrywa niekompetencje Alexandra w dziedzinie badań i zaczynają nim gardzić. W 1983 roku odkrywają sekret ich narodzin. 3 marca tegoż roku Alexia poddaje ojca eksperymentowi z wirusem T-virus. Ciało Alexandra zostaje zniszczone i traci on zdolność rozumowania. Chcąc dalej prowadzić na nim badania, rodzeństwo zamyka go w podziemiach, gdzie z czasem otrzymuje nazwę Nosferatu.Pojawia się:
Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408