Edward Ashford

Urodzony:
Zmarł: lipiec 1968 roku
Wzrost:
Waga:
Grupa krwi:
Zawód: arystokrata i naukowiec
Dzieci: Alexander

Ma syna Alexandr'a Ashford'a.

Edward Ashford skończył studia i uzyskał tytuł doktora.

W latach 60-tych XX wieku Edward rozpoczyna badania nad starożytnym wirusem, w którym widzi możliwość nowej ewolucji człowieka. We wrześniu 1966 roku wraz z Ozwell'em E. Spencer'em i biochemikiem James'em Marcus'e wyrusza na wyprawę do Afryki w poszukiwaniu kwiatu zwierającego ten dziwny wirus. Odnajdują starożytne miasto, gdzie znajdują opisany, w książce Henry'ego Travis'a "Survey of Natural History", kwiat, w dniu 4 grudnia 1966 roku.

Po odkryciu Edward wraca z próbką wirusa do domu, gdzie wraz z synem Alexandrem Ashford'em ma zamiar przeprowadzać własne badania. W marcu 1968 roku Ashford na wniosek Spencer'a zgadza się utrzymywać wyniki swoich badań w tajemnicy. W związku z tym Edward Ashford staje się jednym z trzech założycieli korporacji farmaceutycznej Umbrella. Dzięki swoim badaniom, już pod nadzorem Umbrelli, jego sława jako badacza staje się jeszcze silniejsza.

Wykorzystuje plany rezydencji Spencer'a, zaprojektowane przez George'a Trevor'a, do wybudowania rodzinnej rezydencji w Anglii.

W lipcu 1968 roku podczas eksperymentów z wirusem Progenitor, Edward ginie, pozostawiając swoje badania swojemu synowi Alexandrowi.Pojawia się:


Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408