Resident Evil 4 | Solucja

Chapter 5-1

RE4 - Leon Ada Wong w pewnym momencie cię zostawi, a ty odbierzesz rozmowę od Saddlera. Znajdziesz się na wąskiej ścieżce skalnej. Idź nią prosto do jaskini. Wejdź do niej i idź dalej. W grocie skalnej na półkach będą skrzynki z przydatnymi przedmiotami. Idź dalej, w pewnym momencie usłyszysz głos Ashley. W końcu dojdziesz do zabudowań, gdzie zobaczysz jak Ashley jest niesiona. Wejdź między zabudowania starając się pozostać nie zauważonym. W pewnym momencie pojawią się szarzy wieśniacy i komandosi. Po zakończonej walce pozbieraj przedmioty. Udaj się po schodach do podwójnych drzwi ze znakiem sekty. Zapalą się lasery. Zejdź na dół i udaj się za mały budynek, na którym jest lustro. Wejdź po drabinie i ustaw promień tak, aby trafił w następne lustro. Idź teraz do następnego lustra i ustaw je tak, aby trafiło w żółte światełko przy podwójnych drzwiach. Teraz drzwi się otworzą, więc idź tam.

Znajdziesz się w jaskini. Idź korytarzem do następnego pomieszczenia. Bądź przygotowany na spadającą skałę. W grocie znajdziesz kilka przedmiotów. Idź dalej do następnej groty. Będą tam kolejni szarzy wieśniacy. Wejdź po drabinie do góry.

Znajdziesz się w kolejnej grocie skalnej, gdzie na jednym z pudeł będzie Emerald. Wyjdź z groty. Będą tam kolejni szarzy wieśniacy. Przeskocz na półkę po prawej stronie i idź ścieżką do pierwszej budowli. W środku będą kolejni wieśniacy. W jednym z tunelów obok sterty kamieni będzie beczka, gdy w nią strzelisz otworzy się droga do skarbu Golden Lynx. Pozwiedzaj korytarze i wróć na ścieżkę skalną. Idź nią dalej. Po drodze spotkasz kolejnych szarych wieśniaków. Na rozwidleniu wejdź do jaskini po lewej i idź do góry uważając na szarych wieśniaków. Idź cały czas prosto, jak droga cię prowadzi do końca. Zeskocz na dół lub wracaj z powrotem.

Udaj się teraz drogą z prawej stroni jaskini, w kierunku ognia. Obok beczki będzie kolejna brama z symbolem sekty. Naciśnij guzik obok, aby ją otworzyć i wejdź do środka. Znajdziesz tam Sprzedawcę, który będzie miał Treasure Map (Island) oraz Killer7. Będzie tam także maszyna do pisania. Idź wąską ścieżką dalej. Gdy dojdziesz do zabudowań, kolejni szarzy wieśniacy będą na ciebie czyhać. Idź prosto do końca i przejdź przez drzwi po lewej.

Znajdziesz się wewnątrz budynku. W szafie znajdziesz pieniądze. Idź dalej korytarzem. Pierwsze drzwi są zamknięte. Udaj się do końca i przejdź przez drzwi z okrągłą szybą. W środku będzie czekał kolejny wieśniak ze zmieniająca się głową. W magazynie znajdziesz Green Herb, amunicję. Idź dalej korytarzem obok zlewu do następnego pomieszczenia. W pewnym momencie wyskoczy na ciebie płonący wieśniak. Przejdź przez zardzewiałe drzwi na końcu. Usłyszysz ponownie głos Ashley. Uważaj, bo za rogiem czeka na ciebie facet w zbroi. Idź na razie prosto i zejdź na dół po schodach. Znajdziesz tam trochę przydatnych przedmiotów oraz w walizce Red Stone of Faith. Wracaj teraz na górę i skręć w zardzewiałe drzwi po lewej. Znajdziesz się w pomieszczeniu z monitorami, w którym Leon kolejny raz przysięgnie sobie, że uratuje Ashley. Wyjdź z pomieszczenia z drugiej strony.

Znajdziesz się w kolejnym korytarzu. W pomieszczeniu po prawej znajdziesz Sprzedawcę, który będzie posiadał kamizelkę Tactical Vest i maszynę do pisania. Będzie tam także pomieszczenie z grą, gdzie poziom D będzie teraz dostępny. Wróć z powrotem do korytarza z szufladami, gdzie co jakiś czas będzie otwierać się brama, zza której szarzy wieśniacy będą do ciebie rzucać dynamitem (trzy sztuki), a następnie trzech z kuszami. Musisz ich zabić, aby przejść dalej. Teraz udaj się przez bramę do następnego korytarza. Zbierz, co zostawili. W czerwonej szafce znajdziesz amunicję. Po chwili zaatakuje cię komandos. Udaj się do podwójnych metalowych drzwi na końcu tego korytarza.

Znajdziesz się na klatce schodowej. Wejdź po schodach na górę i idź prosto. Udaj się do otwartego korytarza. W czerwonej szafce będzie amunicja. Idź dalej korytarzem, na regałach znajdziesz kilka przydatnych przedmiotów. Idź do podświetlonych na czerwono drzwi na końcu korytarza. Przejdź przez mały korytarz do pomieszczeń laboratoryjnych. Do jednych drzwi musisz ustawić odpowiednio strzałki, aby je otworzyć. Przejdź do otwartego pomieszczenia. Na łóżku znajdziesz pacjenta z robakiem na plecach. Znajdź za łóżkiem trupa lekarza, który będzie trzymał FREEZER CARD KEY. Gdy go weźmiesz przyjdzie do ciebie kolejny nowy potwór Regenerator. Wróć z powrotem do głównego laboratorium i wejdź w otwarte drzwi do następnego pomieszczenia medycznego. Znajdziesz tam Emerald. Wracaj teraz z powrotem przez podwójne drzwi. Idź dalej korytarzem, gdzie spotkasz kolejnego Regenerator. Dojdź do metalowej kraty. Przejdź przez nią i wejdź do pomieszczenia.

Będzie tam czekał kolejny Regenerator. Idź do podwójnych metalowych drzwi prowadzących do zamrażarki i użyj klucza Freezer Card Key. Wejdź do lodówki. Na środku pomieszczenia zobaczysz wiszące ciała. Będą tam także różne medyczne urządzenia. Udaj się do pomieszczenia z przesuwanymi drzwiami i użyj Freezer Card Key w jakiejś kasie, a otrzymasz WASTE DISPOSAL CARD KEY. Podejdź do maszyny na końcu pomieszczenia i ją wyłącz. Teraz wróć z powrotem do głównego pomieszczenia i udaj się do malutkiego pomieszczenia, gdzie z safy będziesz mógł wyjąć Infrared Scope. Niestety teraz odmrozi się kolejny Regenerator, z którym będziesz musiał stoczyć walkę, dopiero wtedy otworzą się drzwi wyjściowe z tego pomieszczenia. Wyjdź z lodówki i skręć w prawo i w wąski korytarz na prawo podświetlony na czerwono. Użyj karty Waste Disposal Card Key, aby otworzyć drzwi na końcu korytarza. Przejdź przez nie.

Znajdziesz się w wąskim korytarzu, na końcu którego będzie na skrzyniach amunicja. Przejdź przez drzwi po prawej do pomieszczenia kontrolnego, gdzie przy pomocy joysticków możesz dosłownie wyrzucić kilku wieśniaków do śmieci. Przejdź przez drugie drzwi i zejdź na dół. Przebiegnij obok kontenerów i udaj się do podświetlonego na czerwono przejścia. Przejdź przez drzwi i wejdź po schodach na górę. Znajdziesz się w pomieszczeniach biurowych, gdzie na blacie znajdziesz Yellow Herb. Przejdź przez małe drzwi na drugim końcu pomieszczenia. Usłyszysz Ashley. Idź korytarzem, aż dotrzesz do dwóch strażników w zbroi strzegących celi z Ashley. Nie możesz jej teraz jeszcze uwolnić, więc udaj się do małych drzwi w tym korytarzu. Zejdź schodami w dół i przejdź przez drzwi. Zabij robotników w maskach. Przejdź przez pomieszczenie ze zdjęciami rentgenowskimi i zejdź po schodach na dół. Znajdziesz się w pomieszczeniu z lekami gdzie będzie jeden wieśniak. Przejdź przez drzwi. Wejdź po schodach na górę i idź do końca korytarza. Za drzwiami będzie małe pomieszczenie z maszyną do pisania i Green Herb. Wyjdź z powrotem na korytarz i przejdź przez drzwi obok.

Znajdziesz się w kolejnym pomieszczeniu kontrolnym z komputerami. Przejdź przez drzwi na wprost do następnego pomieszczenia, gdzie na monitorze zobaczysz jak wychodzi potwór. Użyj teraz Infrared Scope, aby wycelować w czerwone miejsca na ciele potwora Iron Maiden. Gdy go zabijesz, otrzymasz STORAGE ROOM CARD KEY. Wejdź ponownie do tamtego pomieszczenia i pozbieraj przydatne przedmioty. Teraz wracaj z powrotem do celi z Ashley. Oczywiście droga powrotna nie będzie pozbawiona atrakcji w postaci wrogów.

Otwórz celę przy pomocy klucza Storage Room Card Key. Wejdź do środka. Znajdziesz tam Ashley.

Chapter 5-2

RE4 - Buldożer Udaj się w kierunku wyjścia. Nagle przez okno wleci papierowy samolot z notatką Paper Airplane. Po chwili pojawią się także zmutowani wieśniacy do zabicia. Wyjdź na korytarz i idź korytarzem w lewo, obok zwisających z sufitu kabli. Przejdź przez drzwi. W pomieszczeniu z panelem kontrolnym czekają na was kolejni wieśniacy. Po ich zabiciu, zbierz pozostawione przez nich przedmioty i naciśnij przycisk na paneli kontrolnym, aby otworzyć drzwi. Przejdź przez drzwi do następnego pomieszczenia z kontenerami, gdzie Leon zmusi Ashley do skoku na wysypisko śmieci.

Podejdź do kraty i przesuń dźwignię, aby ją otworzyć i wejść do środka. Z drugiej strony jest dźwignia, która zamknie kratę. W ten sposób wstanie potwór Iron Maiden. Używając Indrared Scope zabij go. Podejdź do następnej kraty i otwórz ją przy pomocy dźwigni obok. Obok niej będzie kontener, w którym możesz ukryć Ashley. Po przejściu do następnego pomieszczenia poproś Ashley o pomoc przy przesunięciu brązowego dużego bloku, który utworzy przejście na drugą stronę. Będzie tam kolejny potwór Iron Maiden. Zabij go i pozbieraj przedmioty rozrzucone w pomieszczeniu. Idź teraz do przejścia z drugiej strony i razem przesuńcie kontener zagradzający przejście. Przejdź do następnego pomieszczenia i udaj się do podwójnych drzwi.

W korytarzu będzie na was czekał jeden w zbroi i dwóch wieśniaków. Idź dalej do metalowej kraty. Przejdź przez nią i wejdź po schodkach do szybu. Każ Ashley zostać na górze (choć do końca nie jest to bezpieczne dla niej miejsce) i zeskocz na dół. Otworzą się drzwi i wybiegną z nich tubylcy. Po ich wybiciu udaj się do pomieszczenia kontrolnego i każ Ashley obsługiwać dźwignię. Wielka kula na środku pomieszczenia zacznie uderzać w ścianę. Ty w tym czasie zajmij się następnymi tubylcami i ochranianiem Ashley. Gdy dziura w ścianie zostanie wybita, możesz udać się do niej i przejść przez drzwi.

W korytarzu każ Ashley czekać, a sam podejdź do bramy. Gdy do niej się zbliżysz, zza niej wyjdzie Regenerator. Po jego zabiciu idźcie razem dalej. Skręć przed bramą w korytarz po prawej i idź do pomieszczenia na jego końcu. W tym pomieszczeniu możesz zostawić Ashley. Teraz wracaj do bramy i idź dalej. W korytarzu po lewej na końcu po pomieszczeniu znajdziesz Green Herb oraz na ścianie przycisk. Naciśnij go, a brama na końcu korytarza się otworzy. Udaj się do niej. Ashley przejdzie pod nią na drugą stronę i ją otworzy do końca. W następnym korytarzu znajdziesz Yellow Herb. Na końcu korytarza udaj się na prawo. W pomieszczeniu znajdziesz Sprzedawcę wraz z maszyną do pisania i kilkoma przydatnymi przedmiotami. Wyjdź na korytarz.

Podejdź do podwójnych niebieskich drzwi. Ustaw Ashley przy jednej dźwigni i każ jej tam zostać. Sam udaj się do drugiej dźwigni i ją przełącz w odpowiednim momencie (jak zapali się kółko). Teraz przejdź przez drzwi. Znajdziesz się w pomieszczeniu z dużą ilością skrzyń i buldożerem pośrodku. Pozbieraj przydatne przedmioty i wsiądź do buldożera. Uwaga, Ashley będzie prowadzić.

Ustaw się przy Ashley, jeżeli masz zamiar zbierać pozostawione przez wieśniaków przedmioty, którzy masowo będą chcieli zabrać się na przejażdżkę z wami. W pewnym momencie pojawi się za wami ciężarówka. Strzelaj do niej, aby ją wykoleić. Teraz czeka cię dalsza jazda z wieśniakami. Po chwili ciężarówka ponownie ruszy za wami, nie przestawaj do niej strzelać, aby ponownie się wywróciła. W końcu Ashley wjedzie na windę. Zejdź z samochodu i wejdź po drabinie na górę. Zabij wieśniaków, uważając cały czas na Ashley, która zostanie zaatakowana przez wieśniaków, i uruchom windę. Zejdź na dół do buldożera.

Teraz ustaw się obok Ashley i raczej patrz do przodu, bo kolejna ciężarówka będzie chciała was rozjechać, ale tym razem z przodu. Ponownie do niej strzelaj, aby się zapaliła i przewróciła. Buldożer także zjedzie z drogi i wjedzie w budynek.

Z pomieszczenia wyjdź poprzez drzwi. Znajdziesz się w pokoju ze Sprzedawcą, kilkoma przydasiami oraz maszyną do pisania. Wyjdź przez kolejne drzwi.

Spotkasz teraz ponownie Saddlera, który użyje swojej mocy, aby powstrzymać Leona. Ashley stanie się mu posłuszna i pójdzie do Saddlera i razem z nim. Leon znowu zostanie sam z misją uwolnienie kolejny raz Ashley.

Chapter 5-3

RE4 - Leon pokonuje lasery Po lewej znajdziesz sztabki złota. Wejdź po schodach i podejdź do ołtarza. Znajdziesz tam notatkę Our Plan. Idź za Saddlerem i przejdź przez drzwi.

Będziesz świadkiem rozmowy między Adą Wong a Jack'iem Krauser'em, którzy sobie na wzajem nie ufają.

Zejdź po schodach na dół. Na końcu platformy będzie amunicja. Zejdź schodami na dół i weź Green Herb. Pojawi się teraz maniak w masce. Zabij go i przejdź przez drzwi. Znajdziesz się w kotłowni z kolejnymi maniakami w maskach. Wejdź po schodach na górę, gdzie będzie czekał jeszcze jeden maniak w masce. W szafie znajdziesz pieniądze. Zejdź na dół i udaj się do małych drzwi na wprost. Szare drzwi prowadzą do małego pomieszczenia, gdzie będzie kilka przydatnych przedmiotów.

Idź korytarzem do następnych drzwi. Na końcu ogrodzenia znajdziesz pieniądze, a obok będzie winda. Wsiądź do niej i pojedź na górę. Idź przed siebie. W pewnym momencie Leon spotka swojego starego znajomego Jack Krauser. Stoczysz teraz z nim krótką interaktywną walkę, główna walka będzie za jakiś czas. Po wymianie powitalnych uścisków zeskoczysz na dół, a z finalnego uścisku uwolni cię Ada Wong. Leon odbierze rozmowę od Saddlera. Zejdź po drabinie na doł i udaj się do drzwi. W następnym pomieszczeniu otwórz następne drzwi.

Czeka ciebie teraz korytarz z laserami. Pierwsze dwa przejdź sam, a potem Leon dokona maksymalnych cudów, ale bądź gotowy na dodge. W końcu przejdź przez drzwi na końcu korytarza. Znajdziesz się w sali tronowej. Usiądź na tronie, aby obejrzeć scenkę. Na wprost tronu na belkach będzie skarb Elegant Headdress. Przejdź przez drzwi za tronem. Znajdziesz się w windzie. Zjedź na dół.

Znajdziesz się w podziemiach. Zejdź schodami na dół. Pod schodami masz ukryte przedmioty. Idź korytarzem. We wnęce po prawej będzie Sprzedawca, a za nim za kratą pomieszczenie z przydatnymi przedmiotami. Będzie tu także maszyna do pisania oraz notatka Luis' Memo 4.

Przejdź przez bramę obok. Znajdziesz się w kolejnym tunelu. Przejdź przez kratę, za którą będzie Yellow Herb i przejdź po metalowej kładce. Znajdziesz się w obszernej jaskini z dziwnym metalowym pomieszczeniem w niej zawieszonym. Czeka w nim na ciebie kolejny boss - U3. Teraz jeszcze nie jest pora, aby z nim walczyć. Staraj się go tylko unikać. W kratownicy obok zielonych drzwi będą guziki, w które należy strzelić, aby się otworzyły. Musisz otworzyć w ten sposób dwa panele z czerwonym guzikiem. Naciśnięcie obu otworzy czerwone drzwi. Udaj się do nich jak najszybciej i przejdź przez nie. W tym momencie jedna z klatek spadnie w dół. W kolejnej kratownicy czeka cię takie same zadanie, tylko że jest inny rozkład pomieszczeń. Przebiegnij szybko do czerwonych drzwi. Znajdziesz się w następnej kratownicy i ponownie takie samo zadanie do wykonania. Przejdź szybko na półkę. Zsunie się hak, na który Leon przeskoczy, a potwór wraz z ostatnią kratownicą spadnie na dół

Znajdziesz się ponownie w tunelu. Jednak potwór nie zginął i będzie cię teraz gonił. Uciekaj szybko. Po drodze będziesz miał kraty do opuszczenia, aby go na chwilę zatrzymać oraz beczki do wysadzenia. Po jego zabiciu otworzy się brama, a on sam zostawi tobie nagrodę w postaci 50.000 Ptas.

Przejdź przez otwartą bramę. Znajdziesz się ponownie przy haku. Przejdź przez małe drzwi z boku skały. Idź tunelem aż dojdziesz do jaskini ze schodami. Wejdź na górę. Winda prowadzi cię do początku groty, gdzie możesz zebrać Green Herb; wracaj z powrotem i wejdź po drabinie do góry. Znajdziesz się w małym pomieszczeniu. Wejdź po kolejnej drabinie. Pozbieraj przydatne przedmioty i przejdź przez drzwi. Znajdziesz się ponownie na powierzchni. Przy płocie będzie beczka, a w dole zobaczysz zgromadzenie wieśniaków. Strzel w czerwoną beczkę, która wyeliminuje większość z nich. Zeskocz na dół i pozbieraj przedmioty. Wejdź do dużego namiotu i zejdź zeskocz do dziury.

Znajdziesz się w szybie kopalni. Idź wzdłuż torów. W małym pomieszczeniu po prawej znajdziesz skarb Blue Stone of Treason. Idź dalej wzdłuż torów, aż dojdziesz do Sprzedawcy, gdzie będzie pomieszczenie ze strzelnicą. Będzie tu także maszyna do pisania i notatka Krauser's Note. Wejdź po drabinie.

Na zewnątrz będzie kolejna beczka. Idź do wielkiej bramy i przejdź przez nią. Przed tobą będą ruiny miasta. Zeskocz na dół i po chwili odbędziesz rozmowę z Jack Krauser, która zakończy się strzelaniną. Teraz nie pozostaje ci nic innego jak z nim walczyć. Walkę z nim będziesz prowadzić w całym mieście, w związku z tym na swój sposób je zwiedzisz. W mieście musisz znaleźć dwie z trzech części płaskorzeźby: PIECE OF THE HOLY BEAST, PANTHER, PIECE OF THE HOLY BEAST, EAGLE. Pierwszą znajdziesz na wieży do której prowadzą kręte schody na tym samym poziomie miasta. Po drugą zejdź niżej przez kratą przy domu, z którego strzelał do ciebie Krauser. Na dole czekają na ciebie roboty, które wybuchają. Gdy już zdobędziesz obie części układanki, przyjdzie do ciebie Krauser, który zacznie się zmieniać. Teraz musisz go zabić, aby odebrać mu trzecią część układanki PIECE OF THE HOLY BEAST, SERPENT. Gdy ją zdobędziesz otworzy się brama. Udaj się do niej. Zejdź po drabinie na dół i ułóż elementy układanki. Ściana się przesunie i przed tobą ukażą się drzwi.

Chapter 5-4

RE4 - Chopper Zone Znajdziesz się w kotlinie. Będzie tutaj kilka przedmiotów do pisania, a w małej drewnianej wiacie będzie maszyna do pisania. Idź do góry. W pewnym momencie otrzymasz telefon od Saddlera. Dojdziesz do kolejnych robotniczych zabudowań z wieśniakami, który będą się zbroić do walki. Przyleci także po ciebie helikopter, który, aby ci pomóc przewróci na część wieśniaków wieżę ciśnień, a następnie do nich będzie strzelał. Gdy oczyści ci drogę, idź dalej. Uważaj na wieśniaka z działkiem. Tutaj także helikopter ci pomoże. Idź dalej, mając cały czas za wsparcie helikopter.

Dojdź do wieży, na której jest drugie działko i wejdź na górę. Zabij wieśniaka. Zejdź na dół i przejdź przez drzwi ze świecącym guzikiem obok. Udaj się schodami do góry. Zabij kolejnego z karabinem. Przejdź do miejsca, gdzie on był i zejdź na dół. Przesuń dźwignię, aby otworzyć bramę. Zejdź na dół i idź w kierunku otwartej bramy.

Przejdź tunelem do końca i wejdź po drabinie. W kolejnym tunelu będziesz miał możliwość załatwienia kolejnego z karabinem. Idź ścieżką w prawo i wzdłuż ścian do końca. W pewnym momencie brama się zamknie. Otwórz kratę, która zamknęła się na ścieżce na wprost ciebie i przełącz dźwignię z jednej strony bramy. Teraz idź do drugiej dźwigni, aby ją przełączyć. Udaj się na dół do otwartej bramy i przejdź przez drzwi.

Wejdź po schodach na górę. Nagle zostanie otoczony przez bandę wieśniaków. Jednak niezawodny helikopter i teraz ci pomoże, co niestety przypłaci życiem, a Leon będzie miał dodatkowy powód do zabicia Saddlera. Po chwili odbierze od niego rozmowę. Zwiedź okolicę i zbierz co się da. Na jednej z kolumn będzie skarb Emerald. Idź w kierunku bramy z dwoma pochodniami po bokach. Przejdź przez nią.

Znajdziesz się w ruinach budynku. Zeskocz na dół i z cokołu weź Pearl Pendant. Po chwili Leon zacznie się zmieniać, a przy nim pojawi się Ada Wong. Po zakończonej rozmowie wyjdź przez drzwi obok ciebie. Przejdź przez krótki korytarz do następnego pomieszczenia. W więziennym pomieszczeniu będzie tam kilka przydatnych przedmiotów oraz maszyna do pisania. Otwórz kontener, aby sprawdzić co w nim jest. Udaj się do korytarza z celami. Będzie tam kolejny Regenerator. Pozwiedzaj cele w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów i idź dalej. Ponieważ schody są zniszczone udaj się z boku nich i przeskocz przez ścianę. Przejdź przez drzwi za nią.

Zejdź po schodach i zbierz przedmioty. Przejdź przez korytarz i przygotuj się na spotkanie z kolejną porcją wieśniaków, a także z komandosem z działkiem. Wejdź do pomieszczeń na dole przez drzwi z siatki i wejdź po drabinie do góry, do gościa z karabinem. Zeskocz na dół i korytarzami udaj się do pomieszczenia ze stołem. Poza jednym wieśniakiem znajdziesz tam kilka przedmiotów. Naciśnij guzik. Teraz przybędzie do ciebie kolejna banda zbrojnych wieśniaków. Wracaj teraz z powrotem na górę. Wybij po drodze wszystkich, gdyż jeden z nich będzie posiadał kartę EMERGENCY LOCK CARD KEY. Teraz możesz udać się do pomieszczenia obok gościa z karabinem i przy pomocy karty odblokować drzwi. Teraz udaj się do pozostałych dwóch pomieszczeń z guzikami i je naciśnij. Idź do nowo otwartej bramy.

Saddler's Experiment

Zejdź po schodach w dół i przejdź przez drzwi. W korytarzu czekają na ciebie kolejni wieśniacy z tarczami. Na końcu korytarza przejdź przez podwójną bramę. Leon trafi do pomieszczenia, gdzie jest więziona Ashley. Spotka tam także Saddlera. Ada Wong ponownie mu pomorze i Leon uwolni Ashley z dziwnej kapsuły. Leon i Ashley uciekną przez drzwi.

Przejdź przez drzwi i znajdziesz się w grocie Sprzedawcy. Pozbieraj przedmioty i będzie tu także notatka Luis' Memo 5. Udaj się korytarze na lewo od Sprzedawcy i przejdź przez drzwi. Znajdziesz się na klatce schodowej. Będą tutaj kolejni zbrojni wieśniacy. Zejdź na dół. Idź korytarzami uważając na kolejnych zbrojnych wieśniaków. Na rozwidleniu korytarzy, jeżeli pójdziesz w lewo, to dojdziesz ponownie do pomieszczenia, w którym uratowałeś Ashley. Udaj się więc korytarzem po prawej i przejdź przez drzwi.

Dojdziecie do dziwnego laboratorium, gdzie przy pomocy urządzenia Leon i Ashley pozbędą się zarazy, którą zostali zarażeni.

Final Chapter

RE4 - Finał Wyjdź z pomieszczenia przez otwarte przejście i wejdź po schodach. Na szafce obok wielkich podwójnych drzwi będzie notatka Our Mission. Przejdź przez bramę. Znajdziesz tam Sprzedawcę i maszynę do pisania. Zejdź schodami na dół. Leon każe zostać Ashley na dole, a sam wsiądzie do windy. Przygotuj się teraz na walkę z ostatnim bossem - Saddlerem. Jego słabym miejscem są oczy na kolanach (?!). Gdy się położy wskakuj na niego i rań go nożykiem. W pewnym momencie Ada ci pomoże rzucając ci bardzo fajny Rocket Launcher, którym zabijesz potwora.

Na koniec Ada rzuci ci kluczyki do skutera JET-SKI KEY. Wracaj teraz jak najszybciej do Ashley, gdyż wyspa zaraz wybuchnie. Biegnij korytarzem i zejdź po drabinie na dół. W końcu dobiegniecie do skuteru wodnego. Wsiądźcie na niego i płyńcie jak najszybciej do wyjścia uważając na przeszkody pojawiające się na drodze. W końcu uda się wam opuścić wyspę.

Na koniec otrzymasz połączenie z Hunnigan.

Teraz możesz zapisać grę i zacząć ponownie grę na nowo wraz z tym wszystkim co do tej pory zdobyłeś i posiadałeś w aktówce, na tym samym poziomie trudności gry.EXTRAS

Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408