Virus

Ancient Virus

Pierwotna odmiana wirusa, która połączyła się z królową mrówek. Wszystkie następne królowe pochodzące od niej przejęły jej cechy.

Progenitor virus

Progenitor virus, który znajdował się w kwiatach Progenitor flower zwanych także "Stairway to the Sun", został odkryty przez ludzi zachodu w XIX wieku (pod przewodnictwem Henry'ego Travis'a) w centralnej części Ndipaya w Afryce. Cechował się on dużą śmiertelnością, jednakże jeżeli udał się przeżyć im zarażenie, to człowiek stawał się bardzo silny. Ponownie zostaje od odkryty 4 grudnia 1966 roku przez Ozwell'a E. Spencer'a, doktora James'a Marcus'a i jego ucznia Brandon'a Bailey'a. Ze względu na swoje cechy wirus ten stanie się podstawą badań korporacji Umbrella nad bronią biologiczną.

W marcu 1967 roku została założona korporacja Umbrella przez Ozwell'a E. Spencer'a, James'a Marcus'a oraz Sir Edward'a Ashford'a. Początkowe źródła finansowe pochodziły od Spencer'a.

Doktor James Marcus nadal kontynuował badania nad tym wirusem. W końcu wraz ze Spencer'em udaje im się odkryć, że zarażone wirusem komórki ulegają bardzo gwałtownym i niekontrolowanym zmianom poprzez mutację genów gospodarza. Powodowało to wzrost agresywności oraz pojawienie się nowych cech nie charakterystycznych dla ssaków. Na razie te cechy nie nadawały się do użycia wirusa jako broni biologicznej. Fascynacja wirusem Progenitor virus pchnęła badania Marcusa i Spencer'a na dalsze tory. Tym razem postanowili przeprowadzić testy na ludziach.

Pierwszymi zarażonymi osobami były Lisa Trevor i jej matka, Jessica, którym podano wirusa w dniu 10 listopada 1967 roku. Jessica została zarażona odmianą wirusa A-Type, jednak wirus nie połączył się z jej DNA. Udało jej się przeżyć 3 dni przy względnie dobrym stanie mózgu, choć z czasem zaczęła mieć zaniki pamięci i utraty przytomności. Została w końcu zabita przez Umbrella. Lisa (12 lat) została zarażona odmianą wirusa B-Type, z którym jej DNA doskonale się połączyło, jednak z pewnym opóźnieniem. W wyniku tego jej organizm przeszedł wiele mutacji, a po pięciu dniach jej mózg stracił zdolność zapisu (17 listopada). Do 4 grudnia jedyne co umiała ona napisać to "I mis yuo". Jej przypadek przez następne lata służył badaniom Umbrelli.

W 1968 roku Sir Edward Ashford zmarł w wyniku zarażenia się wirusem Progenitor virus.

T-Virus

W styczniu 1978 roku James Marcus połączył DNA pijawek z wirusem Progenitor virus, w ten sposób stworzył kolejną odmianę wirusa Tyrant virus. Wirus ten jest odpowiedzialny za stworzenie większości broni biologicznych Bio Organic Weapons (lub BOW).

Większość badań nad tą odmianą wirusa była prowadzona w tajnych laboratoriach pod rezydencją w górach Arklay, 8 mil na północny-zachód od Raccoon City. W tym czasie kierowane przez Spencer'a oddziały Umbrelli w Europie ścigały się z Marcus'em w uzyskaniu jeszcze bardziej destrukcyjnej odmiany wirusa. Marcusowi nie udało się obalić Spencer'a i ostatecznie zostaje on zamordowany, a jako odkrywcę T-virusa zostaje uznany jest uczeń William Birkin. Stowrzył on wiele biologicznych broni w oparciu o tego wirusa, które miały zapewnić 100% śmiertelność. Wśród stworzonych przez niego BOW są m.in. Hunters, powstałe poprzez połączenie zapłodnionej komórki jajowej człowieka z zakażonym wirusem T-virus DNA gadów; bluszcz Ivies, kwiaty osiągające nienaturalne proporcje i mające zwierzęce instynkty; Chimeras, mieszanka muchy i człowieka; psy Cerberus, zwłaszcza dobermany, zainfekowane wirusem. Największym jednak osiągnięciem Birkin'a jest stworzenie Tyrant.

Wszystkie te badania i odkrycia zostały dokonane w ciągu wielu lat istnienia laboratorium w górach Arklay. Wszystkie one zostały przetestowane na Lisie Trevor, która mimo takich tortur, przeżyła. Później Birkin zdecydował się przeprowadzić na niej badania z użyciem NE-α Parasite (zabija wszystkich żywicieli, nieważne jak oni są silni w ciągu 5 minut i przejmuje nad nimi kontrolę). Rezultat tych badań zaskoczył samego Birkin'a - ciało Lisy stało się jeszcze bardziej destrukcyjne, silniejsze, odmłodzone i posiadało całkowitą niewrażliwość na działanie broni palnej. Nawet kajdany nie mogły jej przytrzymać. Ze względu na płynący w jej żyłach wirus G-virus, śmierć nie mogła zabrać jej tak łatwo. W związku z tym Birkin umieścił ją pod dziedzińcem rezydencji, gdzie przebywała kolejną dekadę.

W 1998 roku James Marcus został ponownie powołany do życia przez ogromną moc wirusa T-virus. W tym czasie dochodzi do skażenia wirusem wody w ośrodku badawczym Research Facility, powodując anarchię wśród jego pracowników w okresie od 11 maja do końca czerwca. Pojawiły się także doniesienia o dziwnych zabójstwach. W celu zapobierzenia kolejnym ekscesom do lasów w okolicy tajnego laboratorium Umbrelli zostaje wysłana specjalna jednostka S.T.A.R.S. Bravo Team. Ze względu na niepowodzenie operacji, następnego dnia została wysłana druga jednostka STARS Alpha Team. Oni także zostali zaatakowani, jednakże udało im się schronić w rezydencji. Udało im się dotrzeć do tajnych laboratoriów w podziemiach rezydencji, gdzie był trzymany Tyrant-002, który został zabity przez Alberta Wesker'a.

We wrześniu 1998 roku podziemne laboratoria zostały zaatakowane przez Umbrella's Black Ops, w celu odzyskania wirusa G-virus. Spowodowało to ponowne uwolnienie się wirusa. Tym razem wirus objął całe miasto Raccoon City. Działania Umbrelli zostały zdemaskowane.

Pod koniec 1998 roku kolejny incydent z udziałem wirusa miał miejsce, tym razem na Biegunie Południowym, gdzie na Rock Fort Island był Umbrella Research Center. W tym samym roku miał miejsce jeszcze jeden incydent na wyspie Sheena Island, gdzie znajdował się "Tyrant Plant", także należący do Umbrella. Oba te incydenty zostały unieszkodliwione.

STWORZENIA:
Cerberus (Zombie Dog) Zombie Queen Leech
Nemesis T-Type T-A.L.O.S. Tyrant (T-002 Type)

T-Veronica

Ta odmiana powstała poprzez połączenie Ancient Virus i Progenitor. Został on stworzony przez Alexia Ashford, który w odpowiednich warunkach pozwala na zachowanie przez żywiciela pełni zdolności intelektualnych. Nazwa tego wirusa pochodzi od matki rodu Veronica Ashford.

W latach 80-tych XX wieku Alexia Ashford rozpoczęła badania nad wirusem Progenitor virus, nad którym prowadzili badania Ozwell E. Spencer oraz jej dziadek Edward Ashford. W marcu 1983 roku Alexia wraz ze swoim bratem Alfred'a Ashford'a podają prototyp stworzonego wirusa ich ojcu, który zmienił się w bezmyślnego potwora "Nosferatu". Alexia wróciła do dalszych badań nad wirusem T-Veronica, który potrzebował więcej czasu na dostosowanie się do ciała gospodarza. W grudniu 1983 roku Alexia podaje sobie samej ulepszoną wersję wirusa, zażywa kapsułkę hibernacji i zapada w sen na prawie 15 lat. Obudzona po tym okresie Alexia miała bladą cerę, nie czuła bólu, miała większą siłę i zwinność oraz zachowała zdolności intelektualne. Jednakże po pewnym czasie Alexia ponownie zmutowała, zmieniając się w pół-ważkę pół-pająka z wielkim odwłokiem. Można ją było zniszczyć tylko przy pomocy Linear Launcher, rodzaju działka plazmowego.

G-Virus

W 1988 roku dwóch asystentów doktora James'a Marcus'a, William Birkin i Albert Wesker, na zlecenie Lorda Spencera dokonują zamachu swojego promotora. Następnie obaj dalej prowadzą badania nad powstałym wirusem w tajnych laboratoriach w Górach Arklay, gdzie odmiana wirusa Tyrant virus zostaje podana Lisie. Te eksperymenty doprowadziły do powstania nowej odmiany wirusa G-Virus, który powstał poprzez mutacje virusa B-Type Progenitor. Nowy wirus powodował zwiększone rozmnażanie się komórek, dzięki czemu zainfekowany osobnik stawał się właściwie nieśmiertelny.

W 1991 roku William Birkin pod nadzorem Umbrelli rozpoczął badania nad nową wersją wirusa G-Virus w laboratorium w górach Arklay. We wrześniu 1998 roku jego laboratoria zostają zaatakowane przez oddziały Umbrelli, które miały na celu wykradnięcie mu wirusa. W czasie tego zajścia Birkin zostaje śmiertelnie ranny. Jego żona Annette Birkin próbowała mu pomóc, jednakże on sam wstrzyknął sobie wirusa G-Virus, dzieło jego życia, i zmienił się w kreaturę zwaną "G" lub "G-Type", która całkowicie straciła cechy ludzkie.

Zainfekowany obiekt może przenosić wirusa na inne osoby, jednak poprzez implantację zarodka. Sukces procesu zależy od stopnia pokrewieństwa między nowym osobnikiem a pierwotnym żywicielem. Dlatego też Birkin usiłuje zaimplantować zarodek własnej córce Sherry. Wirus G-Virus powoduje całkowicie odrodzenie komórek żywiciela, co w końcu doprowadza do odrodzenia całego osobnika.

T+G Virus

T+G Virus powstał poprzez połączenie G-virus z T-antibodies. Zarażone osobniki mają zdolność przewodzenia pola bio-elektrycznego.

W 1998 roku agent Hunk wykradł William'owi Birkin'owi próbkę wirusa G-Virus, nad którą Umbrella rozpoczęła badania w swoich laboratoriach w Europie. W 2000 roku w laboratorium w Paryżu zakończono eksperyment połączenia T-Virus z G-virus. Jednakże jego działanie nie zostało w pełni poznane, gdyż próbka została skradziona przez Morpheus D. Duvall'a, byłego dyrektora Umbrelli, którego uznano za odpowiedzialnego za incydent w rezydencji Mansion w górach Arklay.

Cameron's virus

Cameron's virus powstał poprzez połączenie Tyrant Virus z wieloma niezidentyfikowanymi środkami chemicznymi Umbrelli. Zarażeni mogą przenosić swoją świadomość do innych osobników, dzięki czemu mogą uciec nie będąc wykrytymi. Powstaje on gdy doktor Cameron wstrzykuje sobie eksperymentalne serum, aby zatrzymać rozprzestrzeniającego się w jej ciele wirusa T-Virus. Jednakże jej ciało zostaje zmutowane. Udaje jej się uciec z Raccoon City. W związku z faktem, że każda komórka doktór Cameron może zostać przekazana każdej innej osobie, w ten sposób staje się ona nieśmiertelna.

Uroboros

W 2006 roku Lord Spencer spotyka się z Albert'em Wesker'em w celu omówienia ich planów dotyczących dominacji nad światem i ponowne odrodzenie się korporacji Umbrella. Lord Spencer pragnie zostać bogiem. W swoich zapiskach ujawnia, że Albert Wesker jest hybrydą pomiędzy ludźmi i Progenitor virus. Było wiele "dzieci Weskera" posiadających takie same cechy, zdolności i poziom inteligencji, jakich pożądał Spencer. Jednakże tylko dwojgu udało się przeżyć: Albert Wesker i Alex Wesker. Po odkryciu tego Albert Wesker brutalnie morduje Spencer'a i postanawia wykorzystać wirusa Progenitor virus do swoich własnych celów, tworząc kolejną jego odmianę znaną jako "Uroboros".Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408