S.T.A.R.S.

S.T.A.R.S.
Data założenia: 1996 rok
Data rozwiązania: 1998 rok
Liczba członków: 12

Special Tactics and Rescue Service (STARS) był to specjalny oddział elitarnych sił Raccoon City Police Department, założony w 1996 roku przez burmistrza Michael'a Warren'a. Składał się on głównie z najemników, byłych żołnierzy, lecz także z policjantów i cywilów na odpowiednich stanowiskach. Dzięki połączeniu w ramach jednego zespołu żołnierzy, policjantów i naukowców udało się stworzyć grupę specjalizującą się w zwalczaniu narkotyków i terroryzmu.

W lipcu 1998 roku jednostka składa się z 12 członków, którzy zostali podzieleni na dwa zespoły - Alpha Team i Bravo Team.

W 1998 roku jednostka została zaangażowana w wyjaśnienie brutalnych morderstw popełnionych na terenie gór Arklay, położonych na obrzeżach miasta Raccoon City. 23 lipca tegoż roku został tam wysłany zespół Bravo Team. Ponieważ kontakt z zespołem został szybko utracony, następnego dnia, 24 lipca, wysłano tam zespół Alpha Team. Drugi zespół odkrył, że pod ustronną posiadłością należącą do szefa korporacji Umbrelli Ozwell'a E. Spencer'a, znajduje się laboratorium (The base of Umbrella's Arklay Laboratory), gdzie zmutowane stworzenia przejęły kontrolę nad badaczami.

Grupie Alpha Team udało się udaremnić spisek Alberta Wesker'a poprzez zabicie T-002 Tyrant, który miał na celu wystawienie jednostki na próbę walki z produkowaną tam bronią biologiczną. Albert Wesker okazał się zdrajcą.

Incydent w rezydencji w Arklay udało się przeżyć: Chris Redfield, Jill Valentine, Barry Burton, Brad Vickers oraz Rebecca Chambers. Nieoficjalnie przyżył także Albert Wesker.

Po powrocie Chris Redfield, Jill Valentine i Barry Burton połączyli swoje siły w celu walki z wszelkimi działaniami firmy Umbrella na całym świecie.

Alpha Team

Bravo Team

  • Aiken, Richard - nie żyje
  • Chambers, Rebecca
  • Dewey, Edward - nie żyje
  • Marini, Enrico - kierujący - nie żyje
  • Speyer, Forest - nie żyje
  • Sullivan, Kenneth J. - nie żyje


Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408