Las Plagas (Parasitic Organism)

Las Plagas

Terminem Las Plagas (z hiszpańskiego, oznaczającego plagę) określa się pasożytnicze organizmy. W odróżnieniu od wirusa T-virus, który zmieniał swoje ofiary w bezmyślne zombie, Las Plagas powoduje, że jego ofiary stają się silniejsze i bardziej odporne na ból oraz potrafią ze sobą współpracować. Osobniki zarażone Las Plagas cechuje obniżony poziom rozumowania, jednakże przy pełnej zgodności dominujących szczepów. W wyniku Las Plagas powstały m.in. Ganados i Majini.

Las Plagas została odkryta przez sektę religijną "Los Illuminados" (Oświeconych) w Europie, w bliżej nieznanym regionie Hiszpanii. Sekta używała Plagas jako chrztu dla nowo przyjmowanych członków. Jednakże pierwszy kasztelan rodziny Salazar sprzeciwił się temu i zamknął dostęp do pasożytów w swoim zamku. Wiele wieków później, ósmy kasztelan Ramon Salazar został przekonany przez Osmund'a Saddler'a do ponownej reinkarnacji sekty Los Illuminados i otworzenia zamkniętych w zamku pasożytów Plagas. Ze względu na długi okres ich zamknięcia, pasożyty wydawały się martwe, niektóre nawet skamieniały. W celu ich wydobycia zostało zatrudnionych dwóch górników z wioski, którzy wdychali zarodniki pasożytów, które po pewnym czasie wykluły się z ich ciał. Teraz Saddler posiadał ponownie Las Plagas, które wszczepiał w postaci jaj potencjalnym nosicielom.

W 2004 roku Albert Wesker zlecił Adzie Wong wykradnięcie próbki Las Plagas, aby móc ponownie otworzyć Umbrella. O pasożytach dowiedział się z przechwyconych wiadomości od Luis'a Sera. Ada Wong zdradza Wesker'a, któremu daje mu podrzędną próbkę Plaga, natomiast dominującą próbkę oddaje w ręce innego zleceniodawcy, któremu jest bardziej lojalna.

Pięć lat później, w 2009 roku, w Afryce, w regionie Kijuju Chris Redfield wraz z Sheva Alomar natykają się na mieszkańców zarażonych Las Plagas. Ten rodzaj Plaga został zmodyfikowany w wyniku badań nad wydajnością zarażonych osobników i stał się bardziej użyteczny jako broń biologiczna BOW.

Las Plagas mogą zostać zarażeni tylko i wyłącznie mężczyźni. Kobiety i dzieci w wyniku zarażenia umierają.

Wyodrębniono dwa rodzaje Las Plagas:
  1. Subordinate-strain Plagas (podległe szczepy Plagas) - są to normalne gatunki Plagas. Nie mają swojej indywidualnej formy w naturze i nie jest pewne jaką postać mogą przybrać.
  2. Dominant-strain Plaga (szczep dominujący Plagas) - są to typu złożone Plagas, które powstały w wyniku modyfikacji genetycznej w ciele gospodarza, tak aby mógł on zachować kontrolę. Posiadają one trzy różne umiejętności, które odróżniają go od podrzędnych/podległych szczepów Plagas, są to: gospodarz zachowuje swoją wolną wolę, pozwala na kontrolowanie innych Plagas oraz powodują znaczne mutacje ciała gospodarza zależne od jego woli. Ten typ Plagi potrafi stworzyć bardzo potężne jednostki praktycznie nie mając wpływu na zdolności umysłowe gospodarza.

Type 2 Plagas

Las Plagas typu 2 jest to genetycznie zmodyfikowana forma Las Plagas, stworzona przez Tricell Pharmaceutical Company. Została stworzona poprzez połączenie Las Plagas z DNA pijawek. Wadą Las Plagas jest bardzo długi okres zanim organizm gospodarza zostanie w pełni przejęty przez pasożyta. Las Plagas typu 2 ma o wiele przyśpieszony okres inkubacji, gdyż nosiciela zaraża się dorosłą postacią pasożyta, a nie jego jajkiem. W ten sposób czas ten został skrócony do kilku sekund. Zarażony Las Plagas typu 2 gospodarz może zacząć zabijać i zarażać innych lub wykonywać swoje normalne obowiązki nie wzbudzając niczyjego zainteresowania. Ludność Kijuju nazwała ich "Majini", co oznacza "złe duchy".

Choć ta forma Las Plagas jest bardziej odporna na światło słonecznie, jednak nie wytrzymuje działania lampy błyskowej czy granatu błyskowego.

Wyróżnia się następujące formy Las Plagas typu 2:
  • Hatchling - tym typem Las Plagas została zarażona większość Majini. Pasożyt wyjdzie z ust gospodarza i będzie próbował zagnieździć się na jego głowie. Jest to najsłabsza forma Las Plagas.
  • Cephalo - pasożyt wychodzi z szyju gospodarza w postaci macek.
  • Kipepeo - pasożyt odrywa się od swojego żywiciela i atakuje samodzielnie odwłokiem (latające)
  • Duvalia - zdecydowanie najsilniejsza forma Las Plagas. Zamiast głowy gospodarza pojawia się jakby kwiat, którego słabym punktem jest mięsisty ogon.

Type 3 Plagas

Las Plagas typu 3 jest to eksperymentalnie bio-zmodyfikowana forma Las Plagas, opracowana przez Tricell. Uzyskana w ten sposób forma cechuje się zwiększonymi możliwościami fizycznymi gospodarza. Przykładami Las Plagas typu 3 są: Gigant Majini (Szamani).Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408