Resident Evil 5 | Solucja

Chapter 1-1

Chris Redfield zostaje wysłany na misję przez BSAA (Bioterrorism Security Assessment Alliance) do małej wioski w Afryce - Kijuju, gdzie spotyka współtowarzyszkę Sheva Alomar. Idźcie prosto ścieżką, miń bijących się tubylców i idźcie dalej. Dojdziecie do Corner Pyamy Butchery. Wejdźcie do środka, gdzie dowiesz się, że masz wejść drzwiami po prawej. Obejdź rzeźnię i przejdź przez drzwi. W środku porozmawiaj z tubylcem, który zaraz da wam wasze bronie: M92F Handgun. W rzeźni na jednej z szafek jest drewniana skrzynia, którą rozbij nożem. W środku znajdziesz trochę złota Gold. Na drugiej szafce znajdziesz notatki dotyczące sterowania postacią w grze. Wyjdź na zewnątrz.

Udaj się teraz lewo do przyczepy, obok której będzie beczka, w której znajdziesz trochę złota Gold. Zejdź schodami na dół, gdzie znajdziesz zwłoki kozy. Idź dalej i wejdź do pomieszczenia po prawej. Przejdź przez następne drzwi, gdzie znajdziesz sekcję kozy. Na blacie w skrzyni znajdziesz trochę złota Gold, jak i w beczce. W kolejnej skrzyni znajdziesz Green Herb. Będzie tam także notatka:

Pismo jest niewyraźne....
Wszyscy obcy posmakują ostrza kaźni!
Pobłogosławimy ich świętą śmiercią!
Uwolnimy ich z okowów niegodziwości!


Idź dalej w głąb pomieszczenia, gdzie znajdziesz kolejne zioło Green Herb. Przejdź przez drzwi obok. Idź prosto i wejdź po schodach, przejdź przez niebieskie drzwi. W środku będziecie świadkami dość ciekawej sceny - powstania Majini. Po jego zabiciu przejdź przez drzwi, gdzie na prawo na półce znajdziesz amunicję Handgun ammo. Wyjdź przez okno. Biegnij za Shevą, na lewo. Teraz nie pozostaje ci nic innego, jak uciekać przed bandą zmienionych tubylców. Wbiegnij do domu. Sheva zablokuje drzwi. W środku na regale znajdziesz Red Herb - zioło (czerwone). Na drugim regale znajdziesz granat Grenade. Przejdź przez metalowe drzwi. Znajdziesz tam duuuuuże tasaki, niestety nie możesz ich wziąć... Na regale znajdziesz amunicję Handgun ammo. W beczkach trochę złota x 3.

Zeskocz na dół i biegnij korytarzem, w którym będą szczury. Znajdziesz się w pomieszczeniu z wiszącym ciałem. Miń je i idź dalej. Zabicie szczura może ci dać trochę złota Gold. Idź dalej korytarzem i wejdź po drabinie na jego końcu. Na półce znajdziesz amunicję Handgun ammo x2 oraz Green Herb. Otwórz drzwi, aby wyjść na zewnątrz. Znajdziesz się w Public Assembly. Idź ścieżką i zeskocz na dół. Na stole znajdziesz amunicję Handgun ammo i Green Herb. Wejdź do środka, gdzie przez okno będziecie świadkami linczu na waszym dostawcy broni dokonanym przez kopię Piramidogłowego - Executioner. Gdy wieśniacy się na was rzucą, poprzesuwajcie regały tak, aby pozasłaniać wszystkie okna. Zbierz z pomieszczenia wszystko co się da - niektóre rzeczy ukryte są pod owocami itp. Twoje zadanie polega obecnie na wybiciu wrogów i zabiciu Executioner'a. Jak przejdziesz przez dziurę, przez którą on wszedł i pobiegniesz prosto do zamkniętej bramy po prawej w walizce na stole znajdziesz broń Vz.61. Biegnij prosto do góry i przeskocz na platformę, gdzie znajdziesz Green Herb. W walce wykorzystuj beczki czerwone oznaczone łatwopalnie, do wybijania większej ilości wrogów. Ogólnie musisz zaczekać na przybycie Kirk'a w jego helikopterze, który pomoże wam uwolnić się od wrogów.

Chapter 1-2

Po przejściu przez bramę skieruj się w lewo do baraku, gdzie w beczce znajdziesz Green Herb. Wyjdź na zewnątrz i idź dalej, aż znajdziesz dziurę w ziemi. Zeskocz na dół, gdzie znajdziesz beczkę, a w niej dużo złota Gold. Wróć na górę i przejdź przez bramę obok samochodu. Wejdź przez drzwi do budynku. Na stole znajdziesz amunicję Handgun ammo, a w beczce kolejną. Wyjdź przez drzwi z drugiej strony budynku. Pomóż Sheva wejść po złamanej drabinie, aby obejrzeć pomieszczenie na górze. Nie da się niestety tam wejść w ten sposób. Sheva zejdzie na dół. Pójdź wzdłuż domu, gdzie w korytarzu znajdziecie babę jedzącą mężczyznę. Po jej zabiciu wyjdźcie na główną ulicę.

Na stole po lewej w owocach znajdziesz amunicję Handgun ammo. W pomieszczeniu obok w skrzyni na blacie będzie amunicję Handgun ammo. Pójdź w drugą stronę ulicy, gdzie na końcu znajdziesz dwie beczki ze złotem Gold. Udaj się teraz do budynku z urwaną drabiną i podrzuć Shevę do góry. Sheva znajdzie tam klucz Old Building Key. Na wprost drabiny wejdź do budynku, gdzie po prawej będą drzwi. Przejdź przez nie. Przejdź przez okno, aby zebrać trochę złota Gold. Idź dalej korytarzami, gdzie znajdziesz trochę złota Gold. Ogólnie pozwiedzaj trochę, aby znaleźć trochę przedmiotów. Udaj się do budynku ze schodami i napisem "MEAT". Jedyne otwarte do niego drzwi znajdują się pod schodami; przejdź przez nie. W środku znajdziesz naboje do Shotgun'a, trochę złota. Wejdź po schodach na pierwsze piętro, gdzie w beczce na balkonie znajdziesz amunicję Handgun ammo. Podejdź do drugiego końca balkonu i strzel w turkusowy emblemat (1/3(1/30)) na ścianie przeciwległego budynku. W pomieszczeniu na blacie będzie First-Aid Spray. Na drugim balkonie będzie skrzynia pilnowana przez dwa Majini. W skrzyni znajdziesz zabytkowy zegarek. Zejdź na dół i przejdź przez furtkę.

Podejdź do zielonego budynku na środku i otwórz niebieskie drzwi przy pomocy znalezionego klucza. W środku znajdziesz skrzynię a w niej trochę złota Gold. Na ścianie wisi Shotgun Ithaca M37. Udaj się teraz do blondynki w potrzebie. Pod schodami będzie beczka z amunicją Handgun ammo. Wejdź na górę. Po zabiciu blondynki zbierz Ivory Relief - Relief z kości słoniowej. Na stole w skrzyni znajdziesz amunicję Handgun ammo. Przejdź przez czerwone drzwi i zejdź po schodach. Udaj się do drzwi z plakatem na nich pod jarzeniówką. Wejdź do środka.

Biegnij po schodach na górę, gdzie znajdziesz jednego z członków drużyny Alfa, który umrze. Na blacie obok niego znajdziesz trochę złota Gold. W następnym pomieszczeniu w beczce będzie trochę złota Gold. Wejdź po drabinie. Jak wejdziesz na górę namierz emblemat turkusowy (2/3 (2/30)) pomiędzy belkami przytrzymującymi beczkę z wodą na dachu, którego nie ma. Idź dalej. W kolejnych beczkach znajdziesz trochę złota Gold x2. Miń drzwi i przeskocz przez dziurę w podłodze na podest. Będzie tam skrzynia, w której znajdziesz trochę złota Gold x2 i dużo złota Gold. Teraz przejdź przez drzwi.

W pomieszczeniu spotkasz kolejnych członków drużyny Alfa. Jedyny ocalały jeszcze da ci dysk twardy z danymi dotyczącymi transakcji. Pozbieraj przedmioty w pomieszczeniu. Idź dalej korytarzem do windy i zjedź na dół. Po wyjściu z windy biegnij korytarzem zbierając po drodze przedmioty, które przydadzą ci się do walki z bossem. W pomieszczeniu z piecem znajdziesz jednego z członków drużyny Alfa, przy którym będzie klucz - Furnace Key (Klucz do pieca). Wracaj teraz z powrotem korytarzem, gdzie na rozwidleniu korytarzy będą drzwi, do których pasuje znaleziony klucz. Jednak nie będzie ci dane spokojnie przez nie przejść, gdyż z sufitu zejdzie boss. Twoim celem jest zaprowadzenie go do wcześniej widzianego pieca krematoryjnego i upieczenie go tam. Teraz udaj się wreszcie do tamtych drzwi i przy pomocy klucza przejdź przez nie. Przejdź przez kolejne drzwi i idź korytarzem. Na jego końcu będzie walizka pełna amunicji. Przez kraty dostrzeżesz obok wiatraka kolejny emblemat (3/3 (3/30)) do zestrzelenia. Idź dalej korytarzem i wejdź do windy.DALEJ...

Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408