Resident Evil 5 | Solucja

Chapter 5-1

Pod mostkiem obok rabaty z kwiatami będzie kolejny Emblemat BSAA (1/1 (23/30)); podejdź do niego z prawej strony.

Przejdź na drugą stronę pomieszczenia. Na skrzyni znajdziesz dokument Podkładka z doczepionymi starymi i nowymi dokumentami. Idź prosto korytarzem. Niedaleko drzwi po prawej na pudle będzie notatka Dziennik głównego naukowca Brandona - nr 1. Przejdź przez drzwi.

Wejdź do pierwszego pomieszczenia po lewej. Zbierz przedmioty. Podejdź do włączonego komputera na biurku i przeczytaj notatkę Dziennik dyrektora Brandona z Centrum Badawczego. Obok na biurku będzie dziennik Dziennik głównego naukowca Brandona - nr 2. Na jednym z regałów znajdziesz telegram Telegram do Jamesa Marcusa:

Udało się stworzyć wirusa T
13 I 1978, J Marcus

Wróć na korytarz. Na prawo przed zakrętem będzie regał, a na nim Kopia faktury:

Ośrodek szkoleniowy Umbrelli
Dr James Marcus

Pięć (5) walizek z próbkami "GENEZY"

                15 XII 1977
                Dyrektor Afrykańskiego Centrum Badawczego
                Brandon Bailey

. Na końcu korytarza na skrzyni będzie Green Herb. Przejdź przez drzwi. Podejdź do dużego czarnego komputera i przeczytaj nową notatkę Dziennik Miguela, naukowca Tricell - nr 1. W drugim komputerze znajdziesz E-mail do znajomego. Wyjdź przez drugie drzwi na korytarz i idź nim do końca. Przejdź przez drzwi. W pomieszczeniu pociągnij dźwignię, która otworzy bramę. Stłucz szybę i przejdź do następnego pomieszczenia ze zwierzętami. Przejdź na drugą stronę pomieszczenia, gdzie przez szybę wyskoczą Lizacze (Licker Beta). Jeden z nich zostawi ci Lwie Serce. Wejdź do tego pomieszczenia i przejdź przez drzwi.

Idź korytarzem i wejdź do pomieszczenia po prawej. Będzie w nim walizka z AK-74. Wyjdź na korytarz i idź dalej. Wejdź po schodach i przejdź przez drzwi na końcu korytarza. Miń klatki z Lizaczami (Licker Beta) i przejdź przez kolejne drzwi. Na końcu wywal drzwi i biegnij korytarzem do windy i ją przywołaj. Teraz Lizacze (Licker Beta) ruszą za wami. Wsiądźcie do windy.

Znajdziecie w korytarzu z bronią. Zbierz przedmioty i idź dalej do głównej części pomieszczenia. Teraz czeka cię walka z bossem U8. Musisz strzelać w mięśnie, gdyż ma zbyt mocny pancerz. Jeżeli masz Rocket Lancer, to sprawa jest bardzo szybka.

Chapter 5-2

Podejdź ponownie do komputera na środku i przeczytaj notatkę Dane obiektu badań. Udaj się do korytarza przy którym stałeś na początku rozdziału. Przejdź przez drzwi. Idź dalej korytarzem. Zbierz przedmioty i przejdź przez kolejne drzwi. Znajdziesz się w pomieszczeniu z rurami, najprawdopodobniej kotłowni. Przy pomocy Rifle zdejmij żołnierzy-zombie. Przejdź dalej i do następnego pomieszczenia. W dużym pomieszczeniu będą następni wrogowie. Zabij ich przejdź na drugi koniec pomieszczenia. Przejdź przez drzwi. Idź do końca korytarzem. W kolejnym pomieszczeniu będą kolejni wrogowie. Wejdź po schodach na górę. Obejdź pomieszczenie i udaj się do korytarza po drugiej jego stronie. Wejdź do windy i pojedź w górę.

Idź dalej korytarzem uważając na Lizacze (Licker Beta). Przejdź przez drzwi. Znajdziesz się w pomieszczeniu z taśmami transmisyjnymi. Idź chodnikiem do końca pomieszczenia. Pozabijaj Majini. Zeskocz na dół i idź wzdłuż taśmy. Wejdź po drabinie i przejdź na drugą stronę pasa. Udaj się na drugi jego koniec i wejdź na małe podwyższenie. Zejdź na pas transmisyjni i przejdź pod prąd nim na pomost po drugiej stronie. Pociągnij dźwignię, która spowoduje zatrzymanie pasa. Wejdź po schodach na górę i przejdź przez drzwi. Znajdziesz się przy pasie prowadzącym do pieca. Zbierz przedmioty i zeskocz na pas. Biegnij nim pod prąd na drugą stronę pomieszczenia uważając po drodze na Majini. Na końcu pasa wejdź na podest i pociągnij dźwignię, która zatrzyma ten pas. Zejdź po schodach na dół. Zbierz przedmioty i podejdź do stołu przy taśmie transmisyjnej, gdzie znajdziesz notatkę Odnośnie do znalezionego w ośrodku zmutowanego organizmu. Na stole znajdziesz walizkę, a w niej SIG 556. Na lewo będą stały dwa śmietniki. Jeden z nich będzie miał podniesioną pokrywę. Podejdź do niego i strzel w emblemat BSAA (1/1 (24/30)).

Wejdź na podest i pociągnij dźwignię, która nie działa z powodu braku zasilania. Idź więc schodami w górę, a następnie w dół do następnego pomieszczenia, gdzie będą kokony rodem z Obcego. Przejdź dookoła i ponownie wejdź po schodach. Zbierz przedmioty i podejdź do panelów kontrolnych. Włącz obie dźwignie. Wracaj teraz ponownie z powrotem, jednak teraz z kokonów wylęgną się Żniwiarze (Reaper). Shotgan na nich nic nie da. Miń go i pociągnij dźwignię. Wejdź na pas i idź nim w kierunku pieca. Przejdź na pas obok i biegnij teraz pod prąd do końca pasa. Przejdź na pomost. Zbierz przedmioty i wejdź po schodach na górę. Przełącz dźwignię. Idź dalej i przejdź przez drzwi.

Idź do końca korytarza i zeskocz na dół. Zbierz przedmioty i przejdź przez drzwi. Teraz czeka cię spotkanie z bossem Uroboros. Po pewnym czasie do dyspozycji będziesz miał miotacz ognia Flamethrower, który musisz co jakiś czas napełniać. Zabicie bossa oznacza koniec rozdziału i utratę miotacza...

Chapter 5-3

Przejdź przez jedyne otwarte drzwi. W pomieszczeniu za wiatrakami będzie ukryty emblemat BSAA (1/3 (25/30)). Wejdź po drabinie. Idź korytarzem prosto do pomieszczenia na jego końcu. Na ścianie będą zdjęcia rentgenowskie, a obok nich notatka Wskazówki co do korzystania z wirusa "Uroboros". W sejfie będzie Szafir. Zbierz inne przedmioty. Wróć teraz do drabiny i udaj się do korytarza po lewej. Idź nim prosto nim do końca i przejdź przez drzwi.

Idź korytarzem i przejdź przez kolejne drzwi. Znajdziesz się na pomoście w dużej hali. Zabij strzelających do ciebie Majini. Zwiedź pomieszczenie po lewej, gdzie znajdziesz kilka przedmiotów. Idź dalej pomostem i uważaj na spadających z kokonów Żniwarzy (Reaper). Na skrzyżowaniu skręć w lewo i idź do końca pomostu i wejdź do pomieszczenia na końcu. Znajdziesz tam trochę amunicji oraz w walizce PSG-1 Sniper Rifle. Wróć teraz do rozwidlenia i pociągnij dźwignię. Sheva przejedzie na drugą stronę, a następnie tobie umożliwi tą przejażdżkę. Skręć w lewo i idź platformą prosto. Uważaj na Majini. W końcu dojdziesz do drzwi. Wejdź do pomieszczenia i zabij wrogów. Na biurku znajdziesz w czerwonej walizce Królewski Naszyjnik. Na stoliku obok kanapy będzie notatka Raport z wdrażania procedur zapobiegających przeciekom informacyjnym. Wyjdź z pomieszczenia przez drzwi obok kanapy. Idź małym korytarzem i przejdź przez kolejne drzwi.

Przejdź małym korytarzem zbierając przedmioty do okrągłego pomieszczenia. Zejdź po kładkach na okrągła windę i podejdź do krawędzi naprzeciwko zielonej konsoli (działającej). Użyj Rifle i na dole balkonu zestrzel Emblemat BSAA (2/3 (26/30)). Podejdź do konsoli i uruchom dźwignię. Pojedziesz do góry. Uważaj na Majini. W pewnym momencie uruchomi się panel na środku windy. Gdy winda się wreszcie zatrzyma, wejdź schodami do góry zabijając kolejnych Majini i wyjdź z tego pomieszczenia. Przejdź przez drzwi.

Idź prosto korytarzem aż znajdziesz się w jaskini z ruinami. Pozbieraj przedmioty. Drzwi do baraku po prawej są zamknięte. Idź za barak i pociągnij dźwignię. Uruchomi się druga dźwignia po lewej stronie jaskini od wejścia. Pod windą w kwadratowej dziurze znajdziesz Emblemat BSAA (3/3 (27/30)). Pociągnij ją. Zjedzie winda, do której wsiądzie Sheva i pojedzie na górę. Ochraniaj Sheva przed Lizaczami (Licker Beta), która otworzy drzwi. Wejdź do baraku i pociągnij dźwignię. Opuści się rampa prowadząca do ruin. Udaj się na nią. Na suficie będzie Topaz (Brylant). Przejdź przez drzwi.

Teraz czeka cię walka z bossem, a dokładniej z dwoma: Albert Wesker i Jill Valentine. Polem walki jest nie tylko główna komnata, lecz także pomieszczenia obok, gdzie znajdziesz przydatne przedmioty. W sarkofagu obok głównego pomieszczenia znajdziesz L. Hawk (Magnum). Pierwszy etap trwa 7 minut, które musisz przetrwać, najlepiej biegając po całym zamku. Potem Wesker zwieje i zostanie wam do pokonania tylko Jill. Do jej pokonania nie potrzebujesz żadnej broni, chyba że chcesz sobie skrócić walkę. W tym drugim przypadku musisz strzelić w pająka przyczepionego na piersi Jill.DALEJ...

Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408