Resident Evil 2 | Solucja


MAPY:RPD 1 floor RPD 2 floor RPD basement Sewers

Leon Scenario A

Leon S. Kennedy przyjeżdża do Raccoon City, gdzie ma rozpocząć pracę jako policjant. Po przyjeździe do miasta zostaje zaatakowany przez zombie. W pewnym momencie ratuje też Claire Redfield przed śmiercią z ust zombie. Razem jadą w stronę komisariatu jednak nagle ich atakuje zombie schowany z tyłu samochodu. Dochodzi do kraksy, w której zostają rozdzieleni. Resztę drogi muszą przebyć na piechotę...

City Area

Biegnij prosto, miń zombie i udaj się w przejście po lewej, gdzie znajdziesz po prawej sklep z bronią Gun Shop. Po rozmowie z nim przeszukaj pomieszczenie w poszukiwaniu amunicji Handgun Bullets. Gdy będziesz wychodzić, ze sklepu do niego wejdą zombie i zabiją sprzedawcę. Zabierz pozostawioną przez niego broń Shotgun i wyjdź przez drzwi za ladą. Znajdziesz się w wąskim przejściu z tyłu budynków. Idź do jego końca, gdzie w bagażniku samochodu znajdziesz Handgun Bullets. Wróć teraz na boisko, z którego wyszli zombie i przejdź na jego drugą stronę. Idź kolejnym przejściem i wejdź po schodach i przejdź na drugą stronę budynku. Zejdź po schodach. Na dole będą kolejne zombie. Przejdź przez śmietnik na drugą stronę przejścia i idź dalej do furtki. Przejdź przez nią na ulicę i uważając na psy Zombie Dogs i zombie wbiegnij do autobusu. W środku znajdziesz Handgun Bullets i zombie-pasażerów. Przejdź na drugą stronę autobusu i wyjdź przez drzwi. Znajdziesz się ponownie na ulicy. Miń kolejnych zombie i udaj się na posterunek policji - przejdź przez bramę.

Raccoon City Police Station

Po przejściu przez bramę skręć w prawą stronę Leon'a, miń zombie, i przejdź przez podwójne drzwi prowadzące do komisariatu. Znajdziesz się w głównym holu komisariatu. Podejdź do recepcji, gdzie znajdziesz Handgun Bullets, a obok maszyny do pisania Typewriter znajdziesz INK RIBBON. Możesz teraz zapisać grę - do tego służy maszyna do pisania i taśma do niej. W holu otwarte są tylko jedne drzwi - pojedyncze. Udaj się do nich i wejdź do pomieszczenia. W środku spotkasz rannego policjanta Marvin'a, który po rozmowie da ci kartę Key Card. Wróć z powrotem do holu i podejdź do komputera. Użyj otrzymanej karty, aby otworzyć drzwi. Zejdź w niższą część holu i przejdź przez podwójne drzwi po lewej od wejścia. W pomieszczeniu będzie skrzynia, która służyć ci będzie za magazyn oraz znajdziesz tam kilka przydatnych przedmiotów. Znajdziesz tam także notatkę Police Memorandum. Przejdź na drugą stronę pomieszczenia i przejdź za parawan. Przejdź przez drzwi.

Idź zielonym korytarzem. Przy ciele znajdziesz Handgun Bullets. Nagle pojawi się Lickers. Na końcu korytarza znajdziesz GREEN HERB. Przejdź przez drzwi. Idź korytarzem, miń zakręt i przejdź przez podwójne drzwi po prawej. Znajdziesz się w sali konferencyjnej. Znajdziesz tam Operation Report. Za tablicą jest jeszcze jedno pomieszczenie, w którym znajdziesz naboje Handgun Bullets. Podejdź do kominka i użyj zapalniczki Lighter. Otrzymasz w ten sposób Red Jewel. Wyjdź z sali konferencyjnej ponownie na korytarz i udaj się nim do końca. W następnego korytarza, gdzie będą zombie. Udaj się w prawo Leon'a i w lukę obok schodów. Znajdziesz tam 2 x GREEN HERB, a drzwi. Wejdź tam.

Znajdziesz się w ciemni. Znajdziesz tam INK RIBBON i naboje Handgun Bullets. Będzie także skrzynia. Na biurku znajdziesz raport Operation Report 2. Wyjdź z pomieszczenia i udaj się po schodach na piętro. Idź korytarzem, aż dojdziesz do pokoju ze statuą z kamieniem. Twoje zadanie polega na przestawieniu szarej i brązowej statuy tak, aby każda stała przy ścianie tyłem do niej. Jak to zrobisz otrzymasz Red Jewel. Przejdź przez drzwi. Idź korytarzem omijając zombie i przejdź przez pierwsze napotkane drzwi.

Znajdziesz się w biurze S.T.A.R.S., gdzie w szafce znajdziesz Shotgun, będą tu także naboje Handgun Bullets, FIRST AID SPRAY. Na biurku znajdziesz dziennik Chris'a Redfield'a Chris's Diary, a pod nim medal Unicorn Medal. Wtedy do pomieszczenia wejdzie Claire, której po rozmowie Leon da radio. Wracaj teraz do głównego holu, na parter.

W głównym holu podejdź do fontanny i użyj znalezionego medalu Unicorn Medal. Otrzymasz Precinct Key (Spade Key). Udaj się teraz do zielonego korytarza i podejdź do drzwi po prawej. Otwórz je przy pomocy znalezionego klucza. Znajdziesz się w archiwum, gdzie znajdziesz w szafce INK RIBBON, a na półce na wprost wejścia notatkę Patrol Report. Udaj się teraz na koniec pomieszczenia i przesuń drabinkę do jego końca. Wejdź na nią i zbierz korbę Crank. Wyjdź z pomieszczenia i idź ponownie do korytarza przy biurze STARS. Idź nim teraz do końca i otwórz drzwi przy pomocy Precinct Key (Spade Key) - możesz go wyrzucić.

W nowym korytarzu będą zombie. Miń zombie i skręć w odnogę po prawej. Przejdź przez drzwi, obok których będzie stała mała szafka. Znajdziesz się w bibliotece. Wejdź po schodkach na górę i skręć w lewo. Idź do końca do wyrwy w poręczy i Leon spadnie na dół. Naciśnij przycisk na ścianie, aby przesunąć regał. Obok na ścianie pod obrazem będzie panel z regałami. Musisz teraz odpowiednio je ustawić. Gdy to zrobisz, panel opuści się i weźmiesz Bishop Plug. Wyjdź przez podwójne drzwi do głównego holu - balkon. Będą tam zombie. Udaj się na środek balkonu, do czerwonej skrzynki, i spuść drabinę na dół. Idź dalej balkonem do końca i przejdź przez drzwi.

Znajdziesz się w pokoju sekretarza. Będzie tam skrzynia. Na kanapie znajdziesz Small Key. Na biurku będzie dziennik Secretary's Diary A i INK RIBBON. Jeżeli chcesz ulepszyć swoją broń, to wróć teraz do korytarza przed biblioteką, gdzie była mała szafka. Otwórz ją przy pomocy Small Key i weź Handgun Parts. Połącz je z Hundgun, aby otrzymać Enchanced Handgun. Wróć z powrotem do pokoju sekretarza i przejdź przez drzwi po drugiej jego stronie.

Znajdziesz się w korytarzu z helikopterem. Będzie tam zombie. Udaj się do drzwi po prawej, prawie na wprost od wejścia. Znajdziesz się w korytarzu z wronami. Idź prosto do metalowych drzwi i przejdź przez nie. Na balkonie znajdziesz GREEN HERB. Zejdź po schodach i zbierz kolejne GREEN HERB. Przejdź przez drzwi.

Znajdziesz się w biurach policyjnych. Zabij zombie. Przy ciele znajdziesz amunicję Handgun Bullets oraz INK RIBBON. Udaj się do gabinetu i otwórz sejf - kombinacja 2-2-3-6; znajdziesz tam amunicję Shotgun Shells i Police Station Map. Wracaj teraz z powrotem na piętro do korytarza z wronami. Teraz udaj się na jego drugi koniec, w prawą stronę Leon'a od wejścia do tego korytarza i biegnij nim do końca. Leon zostanie zaatakowany przez chmarę wron... Wyjdź na dach. Zobaczysz tam wrak helikoptera. Miń go i udaj się na schody. Zejdź na dół.

Omijaj zombie i biegnij cały czas jak cię droga prowadzi do pojedynczych drzwi. Wejdź do środka - Cabin, gdzie zbierz Valve Handle, INK RIBBON i trochę naboi Handgun Bullets. Wracaj teraz z powrotem na dach komisariatu. Wejdź za ogrodzenie i użyj Valve Handle. Ugasisz teraz pożar. Weź naboje Handgun Bullets i wracaj do korytarza z wronami. Idź do końca i przejdź do korytarza z helikopterem; teraz podejdź do helikoptera i przejdź przez niego do następnego pomieszczenia - muzeum Irons'a. W pomieszczeniu znajdziesz Precinct Key (Diamond Key), INK RIBBON (w dużej niebieskiej wazie) i naboje do Shotgun'a. Na obu statuach umieść Red Jewels i weź King Plug. Wracaj teraz do głównego holu na tym piętrze i pamiętaj, aby mieć ze sobą Diamond Key.

Udaj się teraz do korytarza przy ciemni i przy pomocy znalezionego klucza otwórz drzwi na jego końcu. Znajdziesz się w magazynie. Będą tam zombie. W szafce na wprost wejścia znajdziesz naboje Shotgun Shells, a drugim rzędzie w szafce film Film A (możesz go obejrzeć, jak pójdziesz do ciemni). Wyjdź przez drugie drzwi. Znajdziesz się w pokoju Marvin'a. Znajdziesz tam GREEN HERB. Podejdź do biurka Leon'a i przeczytaj notatkę Memo to Leon. Udaj się do gabinetu, gdzie będzie leżał Marvin. Z biurka weź Precinct Key (Heart Key). Przejdź przez drzwi do głównego holu. Podejdź do wyjścia z komisariatu, wejdź po schodach i udaj się do pojedynczych drewnianych drzwi po lewej.

Znajdziesz się w niebieskim korytarzu. Zabij zombie i przejdź przez podwójne niebieskie drzwi prowadzące do biur policyjnych. Przejdź na drugi koniec pomieszczenia i otwórz drzwi po lewej przy pomocy znalezionego klucza. Możesz go wyrzucić. W korytarzu znajdziesz 2 x GREEN HERB. Idź do końca korytarza, miń schody. Na regale przy schodach znajdziesz Shotgun Shells. Teraz zejdź na dół po schodach do piwnicy.

Idź korytarzem, na skrzyżowaniu skręć w korytarz po prawej Leon'a. Uważaj na Zombie Dog. Udaj się do pomieszczenia za podwójnymi brązowymi drzwiami. Znajdziesz się w pomieszczeniu z generatorem. Zbierz GREEN HERB. Podejdź do skrzynki: 2 x góra, dół, góra, dół. Będzie tam mapa Police B1 Map. Wyjdź na korytarz i udaj się na parking - drzwi na samym końcu korytarza. Na parkingu spotkasz Ada Wong, której pomóż przepchać furgonetkę. Ada ucieknie. Biegnij za nią do końca korytarza. Ze stołu zbierz naboje Handgun Bullets i wejdź do pomieszczenia z celami. W jednej celi znajdziesz GREEN i BLUE HERB. Spotkasz tam Ben'a, od którego Ada będzie chciała uzyskać informacje. Po rozmowie zbierz z szafki obok Manhole Opener i wróć na korytarz. Udaj się do pominiętych wcześniej drzwi. Wejdź przez nie do psiarni. Jest tam RED HERB. Znajdziesz tam właz prowadzący do kanałów; otwórz go przy pomocy Manhole Opener. Zejdź na dół.

Sewers

Idź korytarzem uważając na pająki do końca, wejdź po schodkach i przejdź przez drzwi. W korytarzu wejdź do pomieszczenia po lewej z napisem Storage - magazyn. Będzie tam skrzynia i BLUE HERB. Przejdź do pomieszczenia obok z napisem 'Septic Pool', zwiedź i wyjdź ponownie na korytarz. Ada poprosi cię, abyś jej pomógł przejść na druga stronę korytarza. Teraz idziesz Adą.

Wyjdź z pomieszczenia na dziedziniec, uważaj na Zombie Dogs, udaj się do windy po prawej. Zjedź na dół. Zbierz Shotgun Shells i wjedź z powrotem na górę. Udaj się teraz na w drugą stronę i przejdź przez drzwi. Znajdziesz się w pomieszczeniu roboczym, gdzie ustaw skrzynie, tak, aby po zalaniu wodą można było przejść na drugą stronę, rzędem przy ścianie. Wejdź na górę i podejdź do panelu. Zalej pomieszczenie i przejdź na drugą stronę i z półki weź klucz Precinct Key (Club Key); wychodząc ze ściany przy drzwiach zbierz Sewage Disposal Map. Udaj się z powrotem do okienka, przez które przerzucił się Leon. Ada rzuci ci klucz, amunicję i ucieknie. Teraz z powrotem idziesz Leon'em. Wracaj do psiarni, a następnie do korytarza piwnicznego przez parking.

Raccoon City Police Station

W korytarzu piwnicznym będą Lickers'y. Otwórz podwójne drzwi po prawej przy pomocy klucza. Wejdziesz do kostnicy. Podejdź do lodówek i zbierz z szafki obok klucz Red Key Card. Wtedy zaatakują cię zombie. Uciekaj na korytarz i udaj się w lewo do ostanich drzwi po lewej - zbrojowni. Otwórz je i wejdź do środka. Co weźmiesz z pomieszczenia, tego Claire idąc tam nie znajdzie. Będzie tam Sub-Machine Gun, naboje, Side Pack (rozbudowa inwentarza). Wracaj teraz z powrotem po schodach na górę komisariatu. Obejdź schody i otwórz drzwi przy pomocy klucza; wejdź do środka. Znajdziesz się w pokoju strażnika, gdzie znajdziesz Shotgun Shells, Magnum oraz dziennik Watchman's Diary. Wyjdź z pomieszczenia i idź korytarzem do końca, do niebieskiego korytarza. Po wyjściu skręć w prawą stronę Leon'a i w korytarz na prawo. Przejdź przez drzwi na jego końcu. W korytarzu będą zombie. Idź korytarzem do momentu aż znajdziesz pierwsze drzwi po prawej, które otwórz przy pomocy klucza. Możesz go wyrzucić. Znajdziesz się w pokoju przesłuchań, gdzie na stole będzie FIRST AID SPRAY, a na szafce będzie Rook Plug, nagle pojawi się Lickers. Przejdź do pomieszczenia obok i zbierz klucz Club Key. Wyjdź na korytarz i podejdź do zielonych drzwi na jego końcu, tuż obok. Użyj klucza i wejdź do środka.

Znajdziesz się w sali konferencyjnej. Przy wejściu na stole będzie Film B (trzeba zrobić to samo, co z poprzednim), a obok obraz z kołem zębatym. Na końcu pomieszczenia będą trzy rzeźby-świeczniki na ścianie oraz po lewej kominek, który musisz zapalić na początku, a następnie świeczniki: środkowa - prawa - lewa. Podejdź do obrazu i weź Cog. Udaj się do głównego holu. Idąc dalej weź ze sobą koło zębate Cog i Crank.

Wejdź po drabinie na piętro i udaj się do biblioteki. Wejdź po schodkach na górę i przejdź przez drzwi. Idź w prawo Leon'a i przejdź przez drzwi. Znajdziesz się przy mechanizmie wieży zegarowej. Podejdź do ściany na przeciw i użyj korby Crank; pojawią się schody. Wejdź po nich na górę i włóż brakujące koło w mechanizm zegara. Teraz naciśnij przycisk. Odsunie się kawałek ściany - weź Knight Plug i zeskocz na dół.DALEJ...


MAPY:RPD 1 floor RPD 2 floor RPD basement Sewers

Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408