Resident Evil 2 | Solucja


MAPY:RPD 1 floor RPD 2 floor RPD basement Sewers

Claire Scenario B

Raccoon City Police Department

Claire Redfield przyjechała do miasta. Zostaje ona zaatakowana przez zombie. Z opresji ratuje ją Leon S. Kennedy. Niestety nie nad długo, gdyż zostają zaatakowani przez kolejnego zombie. Dochodzi do wypadku samochodowego, w wyniku którego zostają rozdzieleni. Claire ma iść dalej sama.

Biegnij prosto ulicą omijając zombie i przejdź przez furtkę. Będzie tu kilku zombie. Udaj się w prawo do szarej budki za zamochodami i weź z niej Cabin Key. Wracaj z protem do końca i otwórz drzwi prowadzące do ceglanego domku. Znajdziesz tam amunicję HANDGUN BULLETS, INK RIBBON oraz będzie maszyna do pisania. Wyjdź przez drugie drzwi na dziedziniec. Idź nim do końca omijając zombie. Wejdź po schodach na dach komisariatu. Nagle pojawi się helikopter i Claire zobaczy policjanta, który zostanie zaatakowany przez zombie. Strzały dopadną pilota i helikopter się rozbije. Miń go i przejdź przez drzwi.

Na korytarzu znajdziesz GREEN HERB. Idź dalej korytarzem. Przeszukaj ciało policjanta, gdzie znajdziesz amunicję HANDGUN BULLETS. Idź dalej do brązowych drewnianych drzwi. W korytarzu będzie Licker. Przejdź przez drzwi prawie na wprost do pokoju sekretarza. Znajdziesz tam INK RIBBON, HANDGUN BULLETS, maszyna do pisania i skrzynia. Znajdziesz tam także dziennik Secretary's Diary A. Wyjdź przez drugie drzwi do głównego holu komisariatu. Idź na sam koniec balkonu, tam gdzie są 3 zombie i ze ściany weź medal Unicorn Medal. Wróć do środka balkonu i spuść drabinę na dół. Zejdź po niej. Z biurka weź Grenade Launcher. Będzie tu także maszyna do pisania i INK RIBON. Udaj się teraz do fontanny i połóż Unicorn Medal. Otrzymasz Spade Key. Wróć po drabinie do pokoju sekretarza.

Udaj się z powrotem do korytarza z krukami i do metalowych drzwi. Przejdź przez nie. Na balkonie znajdziesz GREEN HERB. Zejdź na dół, gdzie znajdziesz jeszcze 2 GREEN HERB. Przejdź przez drzwi. Obszukaj ciało policjanta - znajdziesz HANDGUN BULLETS i wejdź do pomieszczenia z zombie. Z regału zbierz Valve Handle. Na biurku znajdziesz INK RIBBON. Wejdź do gabinetu i otwórz sejf: 2-2-3-6, gdzie znajdziesz mapę Police Station Map i ACID ROUNDS. Na biurku będzie amunicja HANDGUN BULLETS. Za biurkiem znajdziesz 2 x GREEN HERB. Wracaj teraz z powrotem do korytarza z krukami i wyjdź na dach.

Obok płonącego helikoptera użyj dźwigni Valve Handle, aby ugasić pożar. Podejdź do szczątków helikoptera i weź ACID ROUNDS. Udaj się teraz z powrotem do korytarza z krukami. Zaatakuje cię Tyrant. Gdy uda ci się go powalić, zbierz od niego amunicję HANDGUN BULLETS. Udaj się do brązowych drzwi. Po przejściu przez nie w korytarzu nie powinno być już Lickers. Podejdź do helikoptera i usłyszysz krzyk. Przejdź przez brązowe drzwi na wprost niego. Znajdziesz się w pokoju ze statuami. Przejdź na koniec pomieszczenia i po lewej ze skrzyń zbierz Blue Key Card. Udaj się do wyjścia.. Nagle wskoczy Licker, miń go i wyjdź na korytarz. Udaj się do pokoju sekretarza. Weź ze sobą Blue Key Card i Spade Key. Wyjdź na balkon głównego holu.

Zejdź po drabinie i podejdź do biurka. Użyj Blue Key Card przy komputerze. Udaj się teraz do podwójnych drzwi, którymi na początku szedł Leon. W pomieszczeniu będą zombie. Znajdziesz tam notatkę Police Memorandum oraz FIRST AID SPRAY. Będzie także skrzynia. Zabij ich i udaj się do zielonego korytarza. Przy ciele znajdziesz amunicję HANDGUN BULLETS. Podejdź do drzwi obok po prawej i otwórz je przy pomocy klucza. W archiwum znajdziesz notatkę Patrol Report. Idź na drugi koniec pomieszczenia i przesuń drabinę. Z regału weź Lighter. Wyjdź na korytarz.

Idź do końca zielonego korytarza i weź GREEN HERB. Przejdź przez drzwi i idź dalej. Przejdź przez podwójne drzwi. W sali konferencyjnej znajdziesz raport Operation Report. Udaj się do małego pomieszczenia i użyj przy kominku zapalniczki. Weź Red Jewel. Udaj się na sam koniec pomieszczenia z kominkiem i zbierz amunicję HANDGUN BULLETS. Wyjdź ponownie na korytarz i idź nim dalej. Teraz korytarz będzie pusty. Udaj się do ciemni, po drodze zbierz 2 x GREEN HERB. W ciemni znajdziesz Operation Report 2, HANDGUN BULLETS i INK RIBBON. Wyjdź z pomieszczenia i wejdź po schodach na górę. Ustaw statuy, tak aby otrzymać kolejny kamień Red Jewel. Przejdź przez kolejne drzwi.

Znajdziesz się w korytarzu przy biurze STARS. Wejdź do biura, gdzie spotkasz Leon'a. Po rozmowie da on Claire pamiętnik jej brata Chris's Diary i radio. Po jego wyjściu przeszukaj pomieszczenie. W szafce znajdziesz łuk Bow Gun. Na biurku przy którym stoi Leon będzie klucz Diamond Key. Gdy będziesz już wychodzić, to przyjdzie fax Mail to Chris. Wyjdź na korytarz. Teraz będą tam zombie. Nagle usłyszysz wołanie o pomoc. Będzie to Sherry, córka William'a Birkin'a. Idź za nią i przejdź przez drzwi. W korytarzu będzie dużo zombie. Omiń ich w miarę możliwości i udaj się na prawo do biblioteki. Zanim przejdziesz przez drzwi użyj wytrycha Lockpick na szafce obok, gdzie znajdziesz amunicję HANDGUN BULLETS. Przejdź przez drzwi.

Wejdź po schodach na górę i na balkon z urwaną poręczą. Claire spadnie na dół. Teraz ponownie musisz poustawiać regały, tak aby ich układ odpowiadał temu pod obrazem, przy którym Claire spadła. Otworzy się skrytka, z której weź Serpent Stone. Wyjdź z pomieszczenia przez podwójne drzwi. Obejdź balkon nad głównym holem i przejdź przez drzwi po drugiej stronie prowadzące do pokoju sekretarza. Teraz weź ze sobą oba Red Jewel. Wyjdź przez drugie drzwi na korytarza i skręć w lewo do pokoju ze statuami. W środku będzie Licker; zabij go. Podjedź do statuł i do każdej włóż kamień Red Jewel. Weź połowę płytki (Jaguar)Blue Stone. Wróć do pokoju sekretarza i zostaw tabliczkę. Miej teraz ze sobą klucz Diamond Key. Udaj się do korytarza obok ciemni na parterze (najkrócej przez bibliotekę). Gdy zejdziesz po schodach, w korytarzu przy ciemni okaże się, że są teraz zombie. Zabij ich i idź w głąb korytarza do ostatnich drzwi po prawej. Otwórz je przy pomocy klucza. Znajdziesz się w magazynie. Tym razem zombie tam nie będzie. Idź w głąb regałów z tyłu pomieszczenia i zbierz Film B, który możesz obejrzeć w ciemni niedaleko (jeżeli to zrobisz, przeczytasz notatkę Film B). Podejdź do drugich drzwi i użyj wytrycha Lockpick, aby otworzyć szafkę. Weź z niej Plastic Bomb. Wyjdź przez drugie drzwi prowadzące do pokoju Marvin'a (Reception Room).

Zabij zombie. Niedaleko wejścia przy szafce będzie GREEN HERB. Na biurku znajdziesz Memo to Leon, a w szafce przy biurku znajdziesz amunicję HANDGUN BULLETS. Na biurku w gabinecie będzie detonator Detonator. Wyjdź przez drugie drzwi do głównego holu. Wejdź po drabinie na balkon i idź do pokoju sekretarza. Przejdź przez niego i przejdź do korytarza z helikopterem. Podejdź do rozwalonych drzwi obok helikoptera i połącz Plastic Bomb z Detonator. Drzwi zostaną wysadzone. Teraz udaj się tam i idź korytarzem do końca. Znajdziesz się w pokoju szefa Brian'a Irons'a. Po rozmowie z nim, wyjdź z pomieszczenia przez drugie drzwi. Idź do końca korytarza i przejdź przez pojedyncze drzwi. Gdy tam wejdziesz, usłyszysz kroki. Idź dalej i przejdź do pomieszczenia za kotarą. Zapal światło. Z biurka weź pamiętnik Secretary's Diary B. Nagle Claire znajdziesz Sherry. Po rozmowie z nią usłyszysz ryk. Podejdź do skrzynki na końcu pomieszczenia i weź amunicję HANDGUN BULLETS. Wracaj z powrotem do biurka Irons'a. Teraz go już tam nie będzie. Z biurka weź klucz Heart Key i pamiętnik Chief's Diary. Obejrzyj obraz na ścianie i naciśnij przycisk - teraz już wiesz do czego potrzebne są ci tabliczki. Wyjdź z powrotem do korytarza z helikopterem.

Udaj się teraz do korytarza z wronami i przejdź przez szare drzwi. Zejdź na dół po schodach i przejdź przez drzwi. Skręć teraz w prawo do drzwi i otwórz je przy pomocy klucza Heart Key. Możesz go wyrzucić. Znajdziesz się w korytarzu z powybijanymi oknami; będą tu teraz zombie. Znajdziesz tu także 2 x GREEN HERB i obok schodów na jego końcu ACID ROUNDS. Zejdź po schodach na dół.

Korytarz będzie pełny zombie. Zabij ich i udaj się do pomieszczenia z generatorem, za podwójnymi drzwiami. W rogu znajdziesz GREEN HERB. Udaj się na drugi koniec pomieszczenia i ustaw panel tak, aby otrzymać 80. Znajdziesz tu także mapę Police Station Map B1. Po wyjściu z pomieszczenia udaj się w lewo Claire i biegnij do końca. Przejdź przez bramę. W korytarz znajdziesz RED HERB. Dojdź do końca i zejdź po drabinie na dół. Wejdź przez pierwsze drzwi po lewej do magazynu. Będzie tam maszyna do pisania oraz skrzynia. Wyjdź z pomieszczenia. Claire spotka teraz Sherry. Teraz idziesz Sherry.

Podejdź do windy i wjedź na górę. Uważaj na zombie. Jak przejdziesz na drugą stronę kładek i przejdziesz przez drzwi, w zielonym ślepym korytarzu znajdziesz GRANADE ROUNDS. Wróć z powrotem i udaj się do pojedynczych drzwi, do których Ada wcześniej szła. Znajdziesz się w pomieszczeniu ze skrzyniami. Weź mapę ze ściany Sewage Disposal Map i zejdź na dół. Ustaw skrzynie, aby stworzyć przejście i wejdź na górę. Zalej pomieszczenie wodą i przejdź na drugą stronę. Z półki weź klucz Club Key. Wracaj teraz z powrotem do Claire. Sherry przerzuci jej znalezione przedmioty. Teraz chodzisz ponownie Claire. Zbierz przedmioty i udaj się do magazynu. Weź ze sobą oba klucze Club Key i Diamont Key oraz zapalniczkę. Wracaj teraz z powrotem po drabinie i do korytarza z zombie w piwnicy komisariatu. Podbiegnij do pierwszych drzwi podwójnych po lewej (Autopsy Room/Kostnica) i otwórz je przy pomocy klucza. W środku będą dwa Lickers, które spadną z sufitu. Zabij go i zbierz z kredensu na końcu kartę Red Key Card. Wyjdź na korytarz i udaj się w lewo Claire. Miń pokój z generatorem i otwórz drzwi do zbrojowni, następne, przy pomocy karty. Wejdź do środka. To co zostawił ci Leon, to teraz tam będzie. Jeżeli zabrał Side Pack, to dla ciebie będzie Sub Machine Gun. Znajdziesz tam także amunicję. Wyjdź na korytarz i udaj się na parking - do końca tego korytarza.

Przebiegnij przez parking, uważając na psy i przejdź przez drzwi na wprost ze światełkiem nad nimi. W korytarzu będzie pies Zombie Dog. Miń go i wbiegnij w pierwsze napotkane drzwi, do psiarni. Tam także będzie Zombie Dog. Zabij go i z podłogi przy włazie weź Crank. Wracaj teraz z powrotem do korytarza przy generatorze i wejdź po schodach na górę. Obejdź schody i podejdź do drzwi. Obok na szafce będą ACID ROUNDS. Otwórz je przy pomocy klucza Club Key i wejdź do środka. W środku znajdziesz Watchman's Diary oraz ACID ROUNDS. Wyjdź z pomieszczenia i idź korytarzem z powybijanymi szybami do końca. Przejdź przez drzwi i skręć w prawo, w głąb pomieszczenia biur policyjnych. Przejdź na drugi jego koniec i przejdź przez drzwi do niebieskiego korytarza. Będzie tu dużo zombie. Zabij ich najszybciej jak się da, bo inaczej cię osaczą. W korytarzu znajdziesz GREEN HERB. Biegnij do końca korytarza i przejdź przez drzwi. Biegnij dalej i otwórz metalowe drzwi przy pomocy klucza Diamond Key. Ze stołu weź FIRST AID SPRAY a z szafki Eagle Stone. Wyjdź na korytarz. Na korytarzu będzie RED HERB. Udaj się do zielonych drzwi i otwórz je przy pomocy Club Key. Udaj się do końca pomieszczenia i podpal piec. Następnie pozapalaj świeczniki: środkowa - prawa - lewa. Spadnie z obrazu koło zębate i pojawi się Tyrant. Uciekaj szybko do obrazu i weź Cog. Wyjdź z pomieszczenia. Uciekaj teraz korytarzami do głównego holu komisariatu. Wejdź po drabinie i udaj się do pokoju sekretarza. Weź ze sobą teraz Cog i Crank. Wyjdź ponownie na balkon głównego holu i udaj się do biblioteki.

Wejdź po schodach na górę i przejdź przez drzwi. Przebiegnij balkon do kolejnych drzwi. W wieży zegarowej włóż do mechanizmu w ścianie po prawej Crank i opuść schody. Wejdź na górę i włóż koło zębate Cog w mechanizm. Naciśnij przycisk. Otworzą się drzwi i weź połowę tabliczki Jaguar (Blue) Stone. Wracaj teraz z powrotem do pokoju sekretarza. Weź teraz ze sobą wszystkie tabliczki. Udaj się teraz z powrotem do pokoju Irons'a. Claire spotka tam ponownie Sherry. Podejdź do tablicy za biurkiem i włóż wszystkie 3 tabliczki. Przejdź przez otwarte drzwi. Z podłogi weź notatkę Mail to Chief. Zjedź windą na dół i idź korytarzem. Przejdź przez drzwi przy płomieniach. W pomieszczeniu spotkasz Brian'a Irons'a. W czasie jego monologu, zostanie on zaatakowany przez William'a Birkin'a. W pomieszczeniu znajdziesz Acid Rounds. Podjedź do klapy, w którą wpadł Irons i zejdź po drabinie na dół. Na metalowym moście czeka cię walka z Birkin'em. Po jego pokonaniu wróć z powrotem po drabinie do pokoju Irons'a, gdzie zostawiłaś/łeś Sherry. Teraz razem z nią wracaj z powrotem na metalowy most przez salę tortur. Przejdź przez most do końca i naciśnij przycisk. Wejdź po drabinie.DALEJ...


MAPY:RPD 1 floor RPD 2 floor RPD basement Sewers

Strona główna  |  © 2010-2012 by 1408